اف‌بی‌آی: ۱۴ کارتن از ۱۵ کارتن مدارک کشف شده در خانه ترامپ طبقه‌بندی شده بود

بیانیه‌ای تحت سوگند اف‌بی‌آی
بیانیه‌ای تحت سوگند اف‌بی‌آی Copyright Jon Elswick/Copyright 2022 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس فدرال ایالات متحده آمریکا بیانیه‌ای را منتشر کرد که براساس آن، تفتیش خانه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا توجیه می‌شود و حتی ضروری می‌نماید.

آگهی

پلیس فدرال ایالات متحده آمریکا بیانیه‌ای را منتشر کرد که براساس آن، تفتیش خانه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا توجیه می‌شود و حتی ضروری می‌نماید. 

براساس بیانیه تحت سوگند اف‌بی‌آی که روز جمعه منتشر شد، بخش اعظم مدارک کشف شده از خانه شخصی ترامپ در میامی، اسناد طبقه‌بندی شده بوده است. 

این سند در چارچوب پرونده رسیدگی به اتهامات دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا و در قالب بیانیه تحت سوگند اف‌بی‌آی منتشر شد. بیانیه ۳۲ صفحه‌ای اف‌بی‌آی جزئیات دقیقی از تفتیش عمارت مار-آ-لاگوی دونالد ترامپ در میامی فلوریدا و اهمیت ماجرا به دست می‌دهد.  

بیانیه تحت سوگند در نظام قضایی ایالات متحده آمریکا، مسئولیت بالایی بر صادرکننده آن بار می‌کند و همزمان ارزش حقوقی بیشتری دارد. 

براساس نوشته‌های یک مامور اف‌بی‌ای در صفحه نخست این بیانیه، پس از خروج دونالد ترامپ از کاخ سفید در ژانویه ۲۰۲۱، دولت ایالات متحده آمریکا تحقیقات جنایی درباره جابه‌جایی و تجمیع بدون مجوز اسناد طبقه‌بندی شده در مکانی خارج از کاخ سفید را آغاز کرد. این پرونده علاوه بر اسناد طبقه‌بندی شده شامل مواردی از پنهان‌ کردن و سرقت مدارک دولتی هم بود. 

بیانیه اف‌بی‌آی اطلاعات و جزئیات جدیدی در باره  محتوای ۱۱ بسته مدارک طبقه‌بندی شده ارائه نمی‌دهد. در هشتم ماه اوت و پس از حکم دادگاه رسیدگی کننده به پرونده، ماهیت شماری از این اسناد منتشر شده بود

مقام‌های اف‌بی‌آی می‌گویند در ۱۵ کارتن سند کشف شده از خانه ترامپ در میامی، ۱۸۴ سند مهر طبقه بندی داشته که ۲۵ عدد از آن‌ها، فوق محرمانه بودند. ماموران تحقیق اسناد و مدارکی را کشف کردند که از سوی منابع اطلاعاتی مورد اعتماد جمع‌آوری شده بود. به‌علاوه رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا مدارک مرتبط با قانون نظارت اطلاعاتی خارجی را هم با خود از کاخ سفید به ویلای شخصی در میامی برده بود. 

اف‌بی‌آی با تقدیم این بیانیه تحت سوگند در دادگاه رسیدگی کننده به پرونده، امکان تفتیش خانه دونالد ترامپ را به دست آورد. 

از زمان خروج جنجالی ترامپ از کاخ سفید در ژانویه سال ۲۰۲۱، رسیدگی به پرونده‌های کیفری علیه وی و نزدیکانش به دلیل تخلفات مالی و امنیتی ادامه دارد. دونالد ترامپ همواره تمایل خود به بازگشت به دنیای رسمی سیاست را اعلام کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دونالد ترامپ:‌ ماموران اف‌بی‌آی با یورش به عمارتم گاوصندوق را شکستند

بازگشت به واشنگتن؛ ترامپ به طور تلویحی از شرکت در انتخابات ۲۰۲۴ سخن گفت

مقامات آمریکایی می‌گویند بایدن به دنبال تشویق اسرائیل به کاهش تنش‌ها است