Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

افزایش زن‌کشی در فرانسه؛ ۱۲۲ زن در یک سال به قتل رسیدند

تظاهرات علیه زن‌کشی در فرانسه
تظاهرات علیه زن‌کشی در فرانسه Copyright Michel Euler/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Michel Euler/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پژوهش امسال وزرات کشور فرانسه نشانگر آن است که پروفایل مجرمان نسبت به سال‌های قبل تغییری نکرده است: قاتلان عمدا مردان متاهل، با تابعیت فرانسوی، ۳۰ تا ۴۹ ساله و بیکار هستند.

آگهی

وزرات کشور فرانسه روز جمعه آمار جرم زن‌کشی در سال ۲۰۲۱ را منتشر کرد. براساس این گزارش، شمار زنانی که توسط همسران و همسران سابقشان به قتل رسیده‌اند، ۲۰ درصد افزایش داشته است.

براساس داده‌های این گزارش که با عنوان «قتل‌های خشن در میان زوج‌ها» منتشر شده، در سال ۲۰۲۱ علاوه بر ۱۲۲ زن، ۲۱ مرد هم از سوی همسران و همسران سابق‌شان کشته شده‌اند.

وزارت کشور فرانسه می‌گوید نتایج این گزارش نشانگر افزایش شمار قتل‌های خانوادگی نسبت به دوره پیش از خانه‌نشینی ناشی از ویروس کرونا و دوره قرنطینه اول است. به این ترتیب در سال گذشته و به صورت میانگین هر دو روز و نیم یک بار، یک قتل خانوادگی در فرانسه ثبت شده است. 

همچون سال‌های قبل، زنان قربانی اصلی قتل‌های خانوادگی هستند. در سال ۲۰۲۰، یکصد و دو و در سال ۲۰۱۹، یکصد و چهل و شش زن در خشونت‌های زوج‌ها جان باخته بودند. 

پژوهش امسال وزرات کشور فرانسه نشانگر آن است که پروفایل مجرمان نسبت به سال‌های قبل تغییری نکرده است: قاتلان عمدا مردان متاهل، با تابعیت فرانسوی، ۳۰ تا ۴۹ ساله و بیکار هستند. مردان بالای ۷۰ سال هم در جایگاه بعدی رده‌بندی سنی همسرکشان قرار دارند. 

فراتر از مساله قتل، از هر سه زن، یک نفر  (۳۲درصد) قربانی خشونت خانگی بوده است. در این گروه، ۶۴ درصد خشونت را گزارش کرده و ۸۴ درصد از زنانی که ساکت نمانده‌اند، از ضارب یا آزاردهنده خود به پلیس شکایت کرده اند. 

همین گزارش نشان می‌دهد که در یک سوم موارد، مجرم تحت تاثیر الکل، مواد مخدر و داروهای روان‌درمانی، مرتکب جرم شده و قوه تشخیص سالمی نداشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشته شدن زوج جوان ایرانی به دست راننده کامیون هموطن در سیاتل آمریکا

برای نخستین بار پس از انقلاب، ۵۰۰ زن اجازه تماشای یک مسابقه باشگاهی فوتبال را پیدا می‌کنند

زن‌کشی در فرانسه؛ در یک سال ۱۰۹ زن قربانی خشونت شریک زندگی خود شده‌اند