Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

عکس‌های سقوط هلی‌کوپتر کوبی برایانت؛ لس‌آنجلس به پرداخت ۳۱ میلیون دلار غرامت محکوم شد

the scene of a helicopter crash where former NBA basketball star Kobe Bryant died in Calabasas
the scene of a helicopter crash where former NBA basketball star Kobe Bryant died in Calabasas Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وکلای شاکیان می‌گویند رفتار عامدانه و نادرست ماموران پلیس و تیم آتش‌نشانی، حقوق بازماندگان این حادثه را نقض کرده و باعث آسیب روحی آنها شده است.

آگهی

هیأت منصفۀ دادگاه فدرال لس‌آنجلس روز چهارشنبه شهرستان لس‌آنجلس را به دلیل گرفتن عکس‌هایی توسط نیروهای امدادی و پلیس این شهر از محل سقوط هلی‌کوپتری که منجر به کشته شدن کوبی برایانت شد، به پرداخت ۳۱ میلیون دلار خسارت محکوم کرد.

قرار است ۱۶ میلیون دلار از این مبلغ به ونسا برایانت، بیوۀ کوبی برایانت پرداخت شود.

کوبی برایانت، بسکتبالیست پرآوازۀ آمریکا در تیم لس‌آنجلس لیکرز، در ۲۶ ژانویهٔ سال ۲۰۲۰ میلادی در حالی که تنها ۴۱ سال داشت، به همراه فرزندش جیانا برایانت و ۷ سرنشین دیگر در حادثۀ سقوط این هلی‌کوپتر در نزدیکی کالاباساس کشته شدند.

AP Photo
Kobe Bryant and his daughter GiannaAP Photo

در زمان وقوع حادثه، ماموران کلانتری و آتش‌نشانانی که به محل فرستاده شده بودند، تصاویر متعددی از صحنه حادثه گرفتند که در میان آنها عکس‌هایی از بقایای جسد این بسکتبالیست افسانه‌ای و دختر ۱۳ ساله‌اش جیانا نیز دیده می‌شد.

این عکس‌ها بعدها به دست افرادی خارج از تیم رسیدگی به این پرونده، از جمله برخی از دوستان آتش‌نشانان و ماموران کلانتری رسید.

اگرچه در جریان دادگاه رسیدگی به این پرونده که مدت دو هفته طول کشید، مقامات شهر ادعا کردند که به‌سرعت درصدد جمع‌آوری این عکس‌ها برآمده‌اند و از عمومی شدن آنها جلوگیری کرده‌اند اما شاکیان این پرونده از جمله ونسا برایانت استدلال کردند که همیشه این ترس و نگرانی را دارند که روزی این عکس‌ها به اینترنت راه یابد و در معرض تماشای جهانیان قرار بگیرد.

وکلای شاکیان نیز تاکید داشتند که رفتار عامدانه و نادرست ماموران پلیس و تیم آتش‌نشانی، حقوق بازماندگان این حادثه را نقض کرده و باعث آسیب روحی آنها شده است.

رأی روز چهارشنبه پس از حدود ۴.۵ ساعت بحث و بررسی توسط اعضای هیأت منصفه اعلام شد. وکلای شاکیان این رأی را «عادلانه» می‌دانند و می‌گویند که «نمی‌توان با هیچ رقم پولی، آنچه را که بر خانوادۀ کشته شدگان این حادثه گذشته، جبران کرد».

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک جنگنده روسیه روی خانه‌ای در منطقه سیبری سقوط کرد

کوبی برایانت، ستاره بسکتبال آمریکا در یک سانحه هوایی جان باخت

کوبی برایانت در اوج خداحافظی کرد