Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تغییر قوانین مسابقه «همه ستارگان» ان‌بی‌ای به احترام کوبی برایانت

تغییر قوانین مسابقه «همه ستارگان» ان‌بی‌ای به احترام کوبی برایانت
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسابقه همه ستارگان در پایان لیگ هر سال مسابقات ان بی ای و بین بهترین بازیکنان دو کنفرانس شرق و غرب لیگ بسکتبال آمریکا برگزار می‌شود.

آگهی

مقررات مسابقه «همه ستارگان» لیگ ان‌بی‌ای سال ۲۰۲۰ به احترام کوبی برایانت، بسکتبالیست فقید آمریکایی، تغییر کرد.

بعد از پایان فصل جاری مسابقات لیگ بستکبال آمریکا موسوم به NBA، مسابقه سنتی ستارگان این لیگ، امسال با مدلی متفاوت برگزار می‌شود.

در این مسابقه که قرار است تیم‌های لبران جیمز و یانیس آنته توکومپو به مصاف یکدیگر بروند. به جای روش معمول که دو تیم در ۴ کوارتر ۱۰ دقیقه‌ای بازی می‌کنند، ۳ کوارتر ۱۲ دقیقه‌ای و در نهایت ۱ کوارتر امتیازی مسابقه برگزار می‌شود.

مسابقه آل استار یا همان «همه ستارگان» به این ترتیب است که کاپیتان‌هایی که در دو کنفرانس شرق و غرب بیشترین میزان آرا را کسب کنند، به عنوان سرگروه آن کنفرانس انتخاب می‌شوند. ۴ بازیکن دیگر هم بدون هیچ تغییری از میان بازیکنان برتری که بیشترین آرای مردمی را کسب کرده باشند برگزیده می‌شود و بازی را آغاز می‌کنند. این در حالی است که ۷ بازیکن نیمکت نشین با نظر سرمربی هر کنفرانس انتخاب می‌شود. مربی قهرمان هر کنفرانس هم هدایت ستارگان را در این مسابقه بر عهده می‌گیرد.

AP

بر این اساس در مسابقه «همه ستارگان» سال ۲۰۲۰ که با سرگروهی لبران جیمز به عنوان کاپیتان کنفرانس شرق و یانیس آنته توکومپو به عنوان سرگروه کنفرانس غرب برگزار می‌شود.

حالا مسئولان برگزاری این مسابقه اعلام کرده‌اند که مدل برگزاری این مسابقه پرتماشاگر به این شرح تغییر می‌کند:

دو تیم ابتدا در سه کوارتر ۱۲ دقیقه‌ای به مصاف هم می‌روند. کوارتر چهارم اما محدودیت زمانی ندارد. کوارتر چهارم به این سبک آغاز می‌شود که عدد ۲۴ (به احترام شماره پیراهنی که کوبی برایانات به تن می‌کرد) به امتیاز تیم پیروز تا پایان کوارتر سوم اضافه می‌شود و هر تیمی که زودتر به آن امتیاز برسد، مسابقه را برده است.

به عنوان مثال اگر در پایان کوارتر سوم، نتیجه بازی ۸۰ به ۷۵ به سود تیم لبران جیمز باشد، کوارتر چهارم تا زمانی ادامه می‌یابد که یک تیم به امتیاز ۸۰+۲۴ یعنی ۱۰۴ برسد. به عنولان مثال، در نتیجه تیم پیروز تا پایان کوارتر سوم، برای پیروزی در مسابقه تنها به ۲۴ امتیاز احتیاج دارد اما تیم بازنده تا پایان کوارتر سوم (با فرض امتیازات ذکر شده) باید ۲۹ امتیاز بگیرد.

از سوی دیگر با توجه به اینکه این مسابقه جنبه تبلیغاتی فراوانی دارد، برنده هر کوارتر ۱۰۰ هزار دلار جایزه می‌برد که به یک خیریه تخصیص می‌یابد. ضمن اینکه برنده مسابقه هم جایزه ۲۰۰ هزار دلاری را به خیریه اعطا می‌کند.

کوبی برایانت ستاره پیشین لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا، ان بی ای روز یکشنبه در پی سقوط هلی‌کوپتر اختصاصی‌اش در جنوب کالیفرنیا جان باخت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کوبی برایانت در اوج خداحافظی کرد

حضور کوبی برایانت در تمرین بارسلون

دانش‌آموز کانادایی رکورد جهانی دو ۴۰۰ متر داخل سالن را شکست