کوبی برایانت در اوج خداحافظی کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
کوبی برایانت در اوج خداحافظی کرد

کوبی برایانت، یکی از اعجوبه های بسکتبال جهان پس از ۲۰ سال حضور در «ان بی ای»، لیگ حرفه ای بسکتبال آمریکا از دنیای حرفه ای خداحافظی کرد.

او در آخرین حضورش نمایش فوق العاده ای داشت. زرد پوشان لس آنجلس لیکرز، ۲۰ امتیاز از یوتا جاز، مهمان خود عقب بودند اما هنرنمایی کوبی ۳۷ ساله ورق را به سود لیکرز برگرداند و در نهایت این تیم با حساب ۱۰۱ بر ۹۶ پیروز شد. ۴ ریباند، ۴ پاس گل و کسب ۶۰ امتیاز حاصل تلاش این ستاره در آخرین حضورش در زمین بود.

او از اینکه فرزندانش شاهد هنرنمایی اش بودند ابراز خوشحالی کرد. برایانت گفت: «خوشحالم که فرزندانم از نزدیک شاهد هنرنمایی من درون زمین بودند. منظورم این است که نمی خواهم بعدها ثابت کنم که من قادر به انجام این کارها بودم. فکر کنم منظورم را متوجه شدید. آنها هم از دیدن بازیهای من خوشحال هستند.»

جک نیکلسون، ستاره هالیوود یکی از طرفداران لیکرز است. او از کوبی برای اینکه ۲۰ سال تنها پیراهن لیکرز را بر تن داشت و هیچ موقع این تیم را ترک نکرد، تشکر کرد.

او اظهار داشت: «نکته ای که فراموش می کنیم این است که کوبی ۲۰ سال با این تیم بود، هیچ بازیکنی این کار را انجام نداده است. او همواره با لس آنجلس بود و بازیهای عالی انجام داد. او یک هنرمند بود. خوشحالم که در این مدت شاهد هنرنمایی او بودم.»

کوبی برایانت، معروف به «مامبای سیاه» ۵ بار جام قهرمانی ان بی ای را بالای سر برد و ۱۸ بار هم در تیم ستارگان این لیگ قرار گرفت.