Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آغاز به کار اولین قطارهای هیدروژنی در شبکۀ ریلی آلمان

A hydrogen-powered regional train stands at Bremervoerde station
A hydrogen-powered regional train stands at Bremervoerde station Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

از قطارهای هیدروژنی شرکت «آلستوم» در دیگر کشورهای اروپایی از جمله جمهوری چک نیز استفاده می‌شود؛ دو قطار هیدروژنی ویژه مسافت‌های کوتاه نیز سال گذشته در جریان نشست آب و هوایی گلاسکو به نمایش گذاشته شده بود.

آگهی

یک مسیر قطار محلی نه‌چندان دور از هامبورگ، به اولین مسیری ریلی تبدیل شده که بطور انحصاری به فعالیت ناوگان قطارهای هیدروژنی آلمان (در حال حاضر ۵ قطار) اختصاص یافته است.

مراسم آغاز به کار این قطارها روز چهارشنبه در شهر «برمرفورده» واقع در ایالت نیدرزاکسن در شمال آلمان برگزار شد و این امیدواری وجود دارد که در حالی که جهان با بحران‌های زیست محیطی و گرمایش زمین و کمبود سوخت و گرانی انواع انرژی‌ها دست و پنجه نرم می‌کند، به کمک هیدروژن بتوان شبکه گسترده‌ای از قطارهایی بدون آلاینده‌های زیست محیطی و البته با سر و صدایی کمتر را راه اندازی کرد.

این قطارها در فرانسه و توسط شرکت «آلستوم» طراحی و ساخته و در آلمان مونتاژ شده‌اند و مقامات آلمان امیدوارند با اجرای این پروژه، سالانه ۸ تن دی اکسید کربن کمتری تولید کنند.

در سیستم این قطارها که بیشتر شبیه یک موتور احتراق داخلی است، از سلول‌های سوختی خاصی استفاده می‌شود که هیدروژن و اکسیژن موجود در هوا را به الکتریسیته تبدیل می‌کند و تنها مادۀ زائد در این فرایند نیز گرما و بخار آب است. 

در آلمان قطارها یا با نیروی الکتریسیته و یا سوخت دیزل کار می‌کنند و فعالیت آزمایشی قطارهای هیدروژنی در سال ۲۰۱۸ میلادی آغاز شده است؛ از این قطارها نیز تا کنون عمدتا برای طی مسافت‌های کوتاه و در کنار قطارهای دیزلی استفاده می‌کردند.

کارمن شوابل، سخنگوی اداره حمل و نقل عمومی ایالت نیدرزاکسن در جریان مراسم افتتاح اعلام کرد: «ما در حال حاضر ۱۲۶ قطار دیزلی داریم که در خطوط مختلف نیدرزاکسن مشغول کار هستند. ما دیگر قطارهای دیزلی نخواهیم خرید و آنها را به‌تدریج با قطارهای هیدروژنی جایگزین خواهیم کرد.»

از قطارهای هیدروژنی شرکت «آلستوم» در دیگر کشورهای اروپایی از جمله جمهوری چک نیز استفاده می‌شود؛ دو قطار هیدروژنی ویژه مسافت‌های کوتاه نیز سال گذشته در جریان نشست آب و هوایی گلاسکو به نمایش گذاشته شده بود.

دیگر صنایع غول پیکر اروپایی نیز حرکت به سمت این فناوری را آغاز کرده‌اند و بر همین اساس شرکت «زیمنس» آلمان، امسال نمونۀ اولیه قطار هیدروژنی خود را آزمایش کرد و امیدوار است بهره‌برداری از آن را در سال ۲۰۲۴ میلادی آغاز کند.

در خارج از این قاره، روسیه و چین از جمله کشورهایی هستند که آزمایش قطارهای هیدروژنی را آغاز کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برخورد مرگبار دو قطار در یونان با بیش از ۱۲۰ کشته و زخمی؛ وزیر حمل و نقل استعفاء کرد

خط‌ لوله بارسلون-مارسی؛ نقاط قوت و ضعف این پروژه «۲ میلیارد یورویی» اروپایی چیست؟

برنامه جدید اتحادیه اروپا برای تولید و توسعه خودروهای هیدروژنی