ماکرون خطاب به وزرای دولت فرانسه: اوضاع را آخرالزمانی جلوه ندهید اما کمربندها را محکم کنید

ماکرون
ماکرون Copyright Christophe Ena/Copyright 2022 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

امانوئل ماکرون در سخنانی خطاب به وزرا و کارمندان عالی رتبه فرانسه گفت که کشورش درگیر تحولات است و از اعضای دولت در این دوران بحرانی، اتحادیه و یکپارچگی شان را حفظ کنند.

آگهی

رئیس جمهوری فرانسه در آستانه سال نوی تحصیلی و پایان تعطیلات تابستانی در یک سخنرانی از «اعضای دولت» خواست تا یکپارچگی خود را در این شرایط «بحرانی حفظ کنند» و گفت که «فرانسه با پایان یک دوره فراوانی و رفاه» روبروست و تلویحا تاکید کرد که باید کمربندها را سفت و محکم‌تر بست. 

امانوئل ماکرون در این سخنان گفت: « دورانی بحرانی را زندگی می کنیم. از جنگ اوکراین تا خشکسالی همه و همه نشانه بحران‌هایی سریالی هستند که گریبان ما را گرفته‌اند.» 

وی چندین بار در این سخنان تاکید کرد که « فرانسه درگیر تحولات است و دوران پرنوسانی» را سپری می کند. 

ماکرون با اشاره به اینکه «شهروندان دچار نگرانی و سردرگمی های متعددی هستند»‌ از تمامی اعضای دولت خواست تا با «شفافیت اما بدون آخرالزمانی توصیف کردن اوضاع» رفتار کنند. 

رئیس جمهوری فرانسه «تعهد و مسئولیت مهمی که به وزرا و کارمندان دولت واگذار شده است» را به آنها یادآور شد. 

امانوئل ماکرون که موفق نشد در آخرین انتخابات پارلمانی ماه ژوئن، اکثریت مطلق را بدست بیاورد خطاب به اعضای دولت گفت: « می خواهم در هفته و ماه های پیش رو شاهد یکپارچگی و اتحاد تمامی اعضای دولت که اکثریت را در انتخابات بدست آوردند باشیم.» 

وی همچنین با یادآوری مجدد به قدرت رسیدن «دولت های غیردموکراتیک و عوام فریب» در اروپا و جهان از همکاران خود خواست از هرگونه «عوام فریبی و سخنان پوپولیستی» در ماه های آینده پرهیز کنند. 

ماکرون گفت:« همواره بسیار جذاب است که به مردم آنچه را بگوییم که خواهان شنیدنش هستند اما باید حواسمان باشد و اولویت را روی عملگرایی و منطق بگذاریم.» 

بحران کووید، جنگ اوکراین و خشکسالی های اخیر فرانسه را مانند اغلب کشورهای اروپایی کم سابقه روبرو کرده است. هر چند که نرخ این تورم در فرانسه بسیار پایین تر از کشورهایی چون بریتانیا است اما آمارها نشان می دهند که در یکسال گذشته قیمت اغلام و مایحتاج اولیه شهروندان فرانسوی با تورم ۶.۵ درصدی مواجه شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از فضانورد و بالرین تا دومین ثروتمند جهان؛ رئیس‌جمهوری فرانسه با چه کسانی عازم آمریکا می‌شود؟

ماکرون به‌ جوانان آفریقا: دشمنان به شما القاء می‌کنند فرانسه دشمن شما است

تصاویر آتش‌سوزی در غرب فرانسه؛ ۵ کشور اروپایی نیروی کمکی فرستادند