Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

پایان عملیات جستجو در کربلا؛ شمار کشته‌های ناشی از فروریختن زیارتگاه شیعیان به ۸ نفر رسید

پایان عملیات نجات زائران محبوس شده در زیر آوار ناشی از رانش زمین در استان کربلا
پایان عملیات نجات زائران محبوس شده در زیر آوار ناشی از رانش زمین در استان کربلا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نیروهای امدادی عراق با بیرون کشیدن هشتمین جسد از زیر ویرانی‌های ناشی از رانش زمین در مجاورت یکی از زیارتگاه‌های شیعیان در استان کربلا، از پایان عملیان جستجو و نجات زائران محبوس در زیر آوار خبر دادند.

آگهی

نیروهای امدادی عراق با بیرون کشیدن هشتمین جسد از زیر ویرانی‌های ناشی از رانش زمین در مجاورت یکی از زیارتگاه‌های شیعیان در استان کربلا، از پایان عملیان جستجو و نجات زائران محبوس در زیر آوار خبر دادند.

بنا بر اعلام رسانه‌های عراقی، امدادگران در شامگاه روز دوشنبه ۲۲ اوت جسد هشتمین و آخرین قربانی حادثه رانش زمین در مجاورت زیارتگاه قَطّاره (چشمه) امام علی را که متعلق به یک زن است از زیر آوار بیرون کشیدند.

بر اساس اعلام سازمان دفاع غیرنظامی عراق، قربانیان حادثه زیارتگاه چشمه امام علی که پنج زن، دو مرد و یک کودک هستند پس از «شصت ساعت کار مداوم» از زیر آوار بیرون کشیده شده‌اند. پیشتر رسانه‌های عراقی از نجات دست‌کم شش تن از محبوس‌شدگان در زیر آوار خبر داده بودند.

رانش زمین در استان کربلا بعد از ظهر شنبه موجب فروریختن سقف زیارتگاه چشمه امام علی شد که در یک فرورفتگی طبیعی ساخته شده است.

سازمان دفاع غیرنظامی عراق از رطوبت زیاد خاک تپه مجاور زیارتگاه چشمه امام علی به عنوان عامل رانش زمین در این منطقه نام برده است.

حادثه ریزش تپه روی زیارتگاه چشمه امام علی واکنش همه مقام‌های بلندپایه دولتی و سیاسی عراق را به دنبال داشت.

مقتدی صدر، از رهبران شیعه عراق با هشدار نسبت به احتمال وجود «فساد دولتی» پیرامون این حادثه، از دولت عراق خواست تا دستور «تحقیقات فوری و جدی برای کشف حقیقت» را بدهد تا «فساد دولتی» به مساجد و اماکن مذهبی نرسد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌زمان مقام‌های محلی در استان کربلا از تشکیل یک کمیته تحقیق درباره حادثه زیارتگاه چشمه امام علی خبر داده‌اند.

قطاره در ۲۵ کیلومتری شهر کربلا بر اساس روایت‌های شیعیان همان چشمه‌ای است که امام علی در مسیر جنگ صفین برای رفع تشنگی همراهان خود آشکار کرد و سپس به زیارتگاه پیروان مذهب شیعه بدل شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رانش زمین در استان کربلا؛ شمار کشته‌های ناشی از فروریختن زیارتگاه شیعیان به ۷ نفر رسید

زیارتگاه قَطّاره امام علی شیعیان در کربلا فروریخت؛ جستجو برای زیر آوار ماندگان ادامه دارد

طوفان شن هزاران نفر را در عراق راهی بیمارستان‌ها کرد