زیارتگاه قَطّاره امام علی شیعیان در کربلا فروریخت؛ جستجو برای زیر آوار ماندگان ادامه دارد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
فرو ریختن تپه خاکی در قَطّاره (چشمه) امام علی در نزدیکی کربلا
فرو ریختن تپه خاکی در قَطّاره (چشمه) اما�� علی در نزدیکی کربلا   -  Copyright  AFP

نیروهای امدادی عراق روز یکشنبه موفق شدند شش تن از زائران محبوس شده در زیر آوار ناشی از رانش زمین را در مجاورت یکی از زیارتگاه‌های شیعیان، واقع در استان مرکزی کربلا نجات دهند.

مطابق اعلام رسانه‌های محلی سه کودک در میان شش زائری که از زیر آوار فرو ریختن تپه خاکی در قَطّاره (چشمه) امام علی نجات یافته‌اند، وجود داشته و عملیات جستجو برای یافتن سایر قربانیان احتمالی این حادثه که بین شش تا هشت نفر برآورده شده، ادامه دارد.

نیروهای امدادی عراق، وضعیت جسمانی نجات یافتگان را خوب توصیف کرده و از انتقال آنها به بیمارستان خبر داده‌اند. 

رانش زمین در بعد از ظهر شنبه موجب فروریختن بخشی از این تپه‌ خاکی بر روی ساختمان زیارتگاه شد که در یک فرورفتگی طبیعی ساخته شده است. این حادثه منجر به تخریب حدود ۳۰ درصد از بنای زیارتگاه که حدود ۱۰۰ متر مربع مساحت دارد، شد.

خبرگزاری رسمی عراق، اینا (INA)، گزارش داد که تیم‌های امدادی که در طول شب گذشته زیر نور نورافکن‌ها موفق شدند که اکسیژن و همچنین غذا و آب را در اختیار شش زائر گرفتار زیر آوار، قرار دهند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

قطاره یا چشمه امام علی بر اساس روایت‌های مسلمانان همان چشمه‌ای است که امام نخست شیعیان در مسیر جنگ صفین برای رفع تشنگی همراهان خود آشکار کرد و سپس به زیارتگاه شیعیان بدل شد؛ زیارتگاهی که در ۲۵ کیلومتری شهر کربلا واقع شده است.