پرونده تجاوز جنسی قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸؛ مندی مدعی سکس با «۱۰ هزار زن» بود

بنژامن مندی و کاپ جام جهانی ۲۰۱۸
بنژامن مندی و کاپ جام جهانی ۲۰۱۸ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنژامن مندی، ملی‌پوش سابق تیم ملی فوتبال فرانسه به اتهام هشت مورد تجاوز جنسی و چهار مورد تعرض جنسی در بریتانیا محاکمه می‌شود. او در صورت اثبات جرم ممکن است به حبس ابد محکوم شود.

آگهی

یکی از شاکیان پرونده بنژامن مندی، ملی‌پوش سابق تیم ملی فوتبال فرانسه در جلسه دادگاه در بریتانیا گفت که چند بار قربانی تجاوزهای جنسی این فوتبالیست سرشناس شده بود. 

این زن ۲۰ ساله در جلسه دادگاه شهادت داد که بنژامن مندی در یکی از روزهای ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ پس از آشنایی اولیه در میکده‌ای در نزدیکی محل سکونتش او را به خانه‌اش برده و در آنجا به او تجاوز کرده بود. 

بنژامن مندی که در سال ۲۰۱۸ با تیم ملی فوتبال فرانسه قهرمان جام جهانی شد اتهام‌های تجاوز جنسی، تلاش برای تجاوز جنسی و تعرض جنسی را رد کرده است. این در حالی است که زنی که روز پنجشنبه در جلسه دادگاه علیه او شهادت داد تاکید کرد که بارها در جریان رویدادهای آن روز به درخواست بنژامن مندی برای رابطه جنسی «نه» گفته بود. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
بنژامن مندی در آستانه جلسه دادگاهAP Photo

این زن ۲۰ ساله همچنین گفت که بنژامن مندی پس از سه بار تجاوز جنسی در عرض ۲۰ دقیقه او را «خجالتی» خوانده و ادعا کرده بود که تاکنون با «۱۰ هزار زن» رابطه جنسی داشته است.

شاکی این پرونده همچنین بنژامن مندی را متهم کرد که تلاش کرده است تا او را وادار به سکوت کند. وی افزود که پس از تجاوز جنسی دچار خونریزی شده بود. 

این زن مدعی شد که بنژامن مندی پس از تجاوز جنسی به او گفته بود: «اگر به کسی چیزی نگویی می‌توانی هر شب به اینجا بیایی.»

شاکی این پرونده در توضیح این جمله بنژامن مندی تصریح کرد که این فوتبالیست فرانسوی به گونه‌ای سخن می‌گفت که گویا برقراری رابطه جنسی با او یک «افتخار» محسوب می‌شود. 

چند زن دیگر نیز طی روزهای گذشته در دادگاه علیه بنژامن مندی شهادت داده بودند. برخی از آنها از تجاوز جنسی در اتاق‌هایی که درب آنها توسط بنژامن مندی قفل شده بود سخن گفتند. شماری از آنها نیز در دادگاه شهادت دادند که بنژامن مندی تلفن همراه‌شان را از آنها گرفته بود. 

بنژامن مندی، ۲۸ ساله به اتهام هشت مورد تجاوز جنسی و چهار مورد تعرض جنسی در بریتانیا محاکمه می‌شود. او در صورت اثبات جرم ممکن است به حبس ابد محکوم شود. 

باشگاه منچسترسیتی در ماه اوت سال ۲۰۲۱ اعلام کرد که عضویت بنژامن مندی در این باشگاه را به دنبال بازداشت موقت او و طرح اتهام‌های تجاوز جنسی به حالت تعلیق درآورده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا شهرهای بزرگ فرانسه مسابقات جام‌جهانی قطر را در فضای عمومی اکران نمی‌کنند؟

مدیر یکی از گروه‌های فمینیستی فرانسه به اتهام تجاوز جنسی محاکمه می‌شود

رد درخواست تجدید نظر «عروس داعش»؛ دادگاه بریتانیا حکم سلب تابعیت شمیمه بیگم را تایید کرد