Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

گزارشگر سازمان ملل: اشکال معاصر برده‌داری به صورت گسترده در جهان در جریان است

برده‌داری معاصر (عکس تزئینی است)
برده‌داری معاصر (عکس تزئینی است) Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل می‌گوید برده‌داری به شکل سنتی آن همچنان در موریتانی، مالی، و نیجر در منطقه ساحل آفریقا در جریان است.

آگهی

تومویا اوبوکاتا، گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل می‌گوید برده‌داری با شکل‌های معاصر آن همچنان به طور گسترده در سراسر جهان وجود دارد. 

به گفته تومویا اوبوکاتا کار اجباری اقلیت اویغور در چین، کار دالیت‌ها در نظام طبقاتی جنوب آسیا و کار کارگران خانگی در کشورهای حاشیه خلیج فارس، برزیل و کلمبیا مصداق اشکال نوین برده‌داری محسوب می‌شود. 

گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل همچنین گفت که برده‌داری به شکل سنتی آن در موریتانی، مالی، و نیجر در منطقه ساحل آفریقا در جریان است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

تومویا اوبوکاتا در گزارش خود به مجمع عمومی سازمان ملل نوشته است که کار کودکان از جمله به بدترین اشکال آن در همه مناطق جهان وجود دارد. کار کودکان یکی از شکل‌های معاصر برده‌داری محسوب می‌شود. 

در گزارش گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل آمده است: «بین چهار تا شش درصد کودکان در آسیا، اقیانوسیه، خاورمیانه، آمریکا و اروپا مشغول به کار هستند. درصد آن در آفریقا بسیار بالاتر است (۲۱.۶ درصد) و بالاترین نرخ آن در منطقه جنوب صحرای بزرگ آفریقا (۲۳.۹ درصد) مشاهده می‌شود.»

وزارت خارجه چین از گزارش تومویا اوبوکاتا درباره وضعیت اقلیت اویغور در استان سین‌کیانگ این کشور انتقاد کرده است. وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین تاکید کرد که «کار اجباری» هرگز در استان سین‌کیانگ انجان نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شهردار آمستردام از نقش این شهر در تاریخ برده‌داری عذرخواهی کرد

برآورد یک اندیشکده: ۱۰۰ هزار نفر در بریتانیا تحت شرایط برده‌داری مدرن کار می‌کنند

نشست صلح اوکراین؛ کدام‌یک از رهبران کشورهای دنیا به سوئیس سفر می‌کنند؟ غایبان اصلی چه افرادی هستند؟