برآورد یک اندیشکده: ۱۰۰ هزار نفر در بریتانیا تحت شرایط برده‌داری مدرن کار می‌کنند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
A man photographs a maquette of a status which stands as a permanent slavery memorial statue, City Hall, London
A man photographs a maquette of a status which stands as a permanent slavery memorial statue, City Hall, London   -  Copyright  AP Photo

اندیشکده «مرکز عدالت اجتماعی» روز دوشنبه اعلام کرد که بیش از ۱۰۰ هزار نفر در بریتانیا در شرایطی مشابه بردگان مشغول به کار هستند که این رقم ۱۰ برابر بیش از برآوردهای رسمی است و با ادامه شیوع ویروس کرونا به طور روز افزونی شمار آنها افزایش خواهد یافت.

مطابق گزارش این اندیشکده، افزایش سطح فقر و فقدان فرصت‌های عادلانه علت اصلی افزایش قاچاق انسان و رواج برده‌داری مدرن است.

مرکز عدالت اجتماعی همچنین تصریح کرده که سامانه بوروکراتیک پیچیده دولت بریتانیا برای بررسی صلاحیت افراد مشمول اعطای کمک‌های دولتی، موجب می‌شود تا افرادی که تحت تأثیر برده‌داری مدرن قرار دارند، ماه‌ها یا سال‌ها در انتظار تصمیم‌گیری نهادهای دولتی باقی بمانند و با طولانی شدن روند اعطای این کمک‌ها به ناچار خود را در معرض قاچاق دوباره قرار دهند.

رابرت باکلند، وزیر دادگستری بریتانیا در واکنش به این گزارش روز دوشنبه به شبکه خبری اسکای نیوز گفت که برده‌داری مدرن در تمامی شهرهای بریتانیا رواج دارد و نهاد قضایی این کشور طرح هر ادعایی را در این خصوص مورد پیگیری جدی قرار می‌دهد. 

به گفته آقای باکلند در حال حاضر پرونده برده‌داری مدرن در صنعت پوشاک شهر لستر توسط آژانس ملی جرم جنایی در حال بررسی است.

دولت بریتانیا گردش مالی شبکه برده‌داری مدرن در این کشور را در سال ۲۰۱۷ حدود ۴.۳ میلیارد پوند برآورد کرده بود. البته این برآورد بر اساس تخمین وجود ۱۰ تا ۱۳ هزار کارگر گرفتار در سیستم برده‌داری مدرن صورت گرفته بود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید