مردم شهرکرد در اعتراض به بیش از یک هفته بی‌آبی تجمع کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
بیش از هشت روز بی آبی در شهرکرد
بیش از هشت روز بی آبی در شهرکرد   -   کپی رایت  ایسنا

رسانه‌های داخل ایران اعلام کردند که حدود ۵۰۰ نفر از مردم شهرکرد امروز سه‌شنبه ۲۵ مرداد با در دست داشتن دست نوشته‌ها و سر دادن شعارهایی نسبت به بی‌آبی گسترده چند روزه در این شهر اعتراض کردند. ویدئوهایی نیز از این تجمع در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

طبق گزارش‌ها، مردم در این تجمع شعارهایی مانند «زاده سرچشمه‌ایم تشنه‌ایم تشنه‌ایم» و «مسئول بی کفایت استعفا استعفا» سر دادند.

بعد از سیل هفته گذشته، آب سرچشمه کوهرنگ که تامین کننده اصلی آب شهرکرد است گل‌آلود شد و قابل شرب نیست. همچنین شدت سیل به مسیر انتقال آب نیز آسیب جدی وارد کرده است.

ایسنا
توزیع آب کیسه‌ای در شهرکردایسنا

قطعی آب، کاهش فشار در برخی مناطق و آب ناسالم و کدر در تعدادی از محلات شهرکرد در هشت روز اخیر زندگی را برای شهروندان این شهر مشکل کرده است. قطعی آب در تعدادی مناطق مردم را به پای تانکرهای آبرسانی رسانده است و کیسه‌های آب در برخی مناطق توزیع می‌شود.

غلامعلی حیدری، استاندار چهار محال و بختیاری گفت: «سه خط پدافندی برای حل مشکل آب شرب شهرکرد در استان در حال اجرا است.»

وی با اشاره به اینکه امکان دارد آب چشمه کوهرنگ به‌علت رانش گل‌آلود شده باشد، گفت: «این مسئله باید توسط کارشناسان بررسی شود، تامین آب پایدار یکی از وعده‌های بنده بود، امسال پروژه آبرسانی نیمی از جمعیت استان به ثمر می‌رسد.»