ادامه تظاهرات در استان خوزستان؛ جوان شادگانی دراعتراض به بی‌آبی کشته شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
اعتراض‌ها به بی‌آبی در استان خوزستان
اعتراض‌ها به بی‌آبی در استان خوزستان   -   کپی رایت  عکس از شبکه‌های اجتماعی

سرپرست فرمانداری شادگان از کشته شدن یک جوان در جریان اعتراض‌های جمعه شب به بی‌آبی در این شهرستانِ استان خوزستان خبر داد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) روز شنبه به نقل از امید صبری‌پور، سرپرست فرمانداری شادگان از تجمع شب گذشته(جمعه شب) مردم شادگان در اعتراض به وضعیت تنش آبی خبر داد. آقای صبری‌پور در گفتگو با خبرگزاری ایرنا، کشته شدن یک جوان شادگانی را در جریان این تجمع تایید کرده ولی مدعی شده که افرادِ به تعبیر او «فرصت طلب و اغتشاشگر» این جوان را به ضرب گلوله از پای درآورده‌اند.

با وجود این که در شبکه‌های اجتماعی روایت‌هایی از کشته شدن جوان شادگانی در شلیک نیروهای امنیتی منتشر شده، سرپرست فرمانداری شادگان توضیح داده است:«در جریان این تجمع، افرادی اغتشاشگر به قصد تحریک مردم اقدام به تیراندازی هوایی کرده که متاسفانه یکی از این تیرها به فردی که در صحنه حضور داشت اصابت و منجر به فوت وی شد.»

آقای صبری‌پور همچنین اعلام کرده است:«شناسایی افراد مسبب این حادثه در دستور کار نیروهای انتظامی و امنیتی قرار گرفته است.»

پیشتر قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار خوزستان نیز به خبرگزاری دولتی ایران گفته بود:«برخی به دنبال تحریک مردم هستند و تصاویری جعلی از اعتراضات مردم در فضای مجازی منتشر می کنند.»

شهرستان شادگان در ۷۰ کیلومتری جنوب اهواز واقع شده است. بر اساس گزارش‌ها، معترضان به آبی طی دو روز گذشته در شهرهای حمیدیه، شادگان، سوسنگرد، ماهشهر و منطقه زرگان، دشت آزادگان، کوت عبدالله و قلعه کنعان شهر اهواز دست به برپایی تجمع اعتراضی زدنده‌اند که برخی از این تجمع‌ها با دخالت و برخورد نیروهای امنیتی مواجه شده است.