Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

نخست وزیر چوکا: رومانی تا پایان سال به حوزه شنگن می‌پیوندد

پرچم رومانی، عکس تزیینی است
پرچم رومانی، عکس تزیینی است Copyright Vadim Ghirda/AP
Copyright Vadim Ghirda/AP
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسیون اتحادیه اروپا اخیرا از شورای این اتحادیه درخواست کرد تا پیوستن رومانی، کرواسی و بلغارستان به حوزه شنگن ممکن شود.

آگهی

نیکولای چوکا، نخست وزیر رومانی می‌گوید انتظار دارد کشورش تا پایان امثال عضو حوزه شنگن اتحادیه اروپا شود.

اگرچه رومانی بیش از یک دهه منتظر پیوستن به حوزه شنگن است اما روند عضویت این کشور در منطقه شنگن هنوز نهایی نشده است.

نخست وزیر رومانی با اعلام این خبر گفت که با پیوستن این کشور به حوزه شنگن، شهروندان رومانی دیگر در مرزهای این کشور با حوزه شنگن معطل نمی‌شوند و جذابیت رومانی برای گردشگران بین‌المللی دوچندان می‌شود. 

اتحادیه اروپا هم همزمان پس از سال‌ها رژیم نظارتی بر پیشرفت رومانی در تحول نظام قضایی و ریشه کن کردن فساد را از دستور کار خود خارج خواهد کرد.  

تمام فعالیت‌هایمان نشان‌دهنده آمادگی ما برای پیوستن به حوزه شنگن است. امیدواریم دیگر رهبران اتحادیه اروپا، فعالیت‌های ما را به رسمیت بشناسند
نیکولای چوکا
نخست وزیر رومانی

کمیسیون اتحادیه اروپا اخیرا از شورای این اتحادیه درخواست کرد تا پیوستن رومانی، کرواسی و بلغارستان به حوزه شنگن ممکن شود. 

تصمیمات کمیسیون اتحادیه اروپا در اوایل سال جاری در قالب گزارش وضعیت حوزه شنگن منتشر شد.

بر اساس این گزارش، این سه کشور حوزه بالکان تمام شرایط پیوستن به حوزه شنگن را برآورده کرده‌اند و همچنین قبرس هم با تکمیل فرآیند ارزیابی شنگن خود، به جمع آن‌ها اضافه خواهد شد.

اگرچه فرآیند پیوستن رومانی، کرواسی و بلغارستان به حوزه شنگن همچنان تکمیل نشده است، اما کمیسیون اتحادیه اروپا پیوسته خواهان پیوستن این سه کشور به حوزه شنگن بوده ‌است.

ایلوا ژوهانسون، کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا در ژوئن سال گذشته پیوستن این سه کشور حوزه بالکان به منطقه شنگن را برای این منطقه از اروپا مفید خوانده بود که با آن این منطقه از بالکان بهتر می‌شود.

 به رغم چنین اظهارنظرهای مثبتی روند پیوستن این کشورها به حوزه شنگن هنوز تکمیل نشده است. به علاوه در گزارش وضعیت شنگن، چند اولویت دیگر ازجمله؛ مدیریت مرزی، همکاری پلیس و همچنین تحول در سیاست‌های صدور ویزا و حفاظت از داده‌ها به فهرست شرایط پیوستن به این حوزه اضافه شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتریش ورود ۲ عضو اتحادیه اروپا به منطقه شنگن را وتو می‌کند

ماکرون: در حوزه شنگن در برابر پناهجویان «بازوی مسلح» ایجاد شود

اتحادیه اروپا: اوکراین ممکن است معافیت روادید شنگن و کمک ۱.۵ میلیارد یورویی را از دست بدهد