Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

حمله با سوزن به دختران در کلوپ‌های شبانه؛ پس از بریتانیا و فرانسه در اسپانیا هم گزارش شد

جشن و سرور در اسپانیا، عکس تزیینی است
جشن و سرور در اسپانیا، عکس تزیینی است Copyright Andres Kudacki/AP
Copyright Andres Kudacki/AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس اسپانیا تاکنون هیچ مورد شکایت یا گزارشی از تجاوز جنسی یا سرقت مرتبط با این حمله‌های مرموز با سوزن را دریافت یا تایید نکرده است.

آگهی

پلیس اسپانیا در حال بررسی پنجاه مورد گزارش دریافتی در خصوص حمله با سوزن به زنان در کلوپ‌ها و میهمانی‌های شبانه است.

این اقدام که عاملان و انگیزه‌های انجام آن هنوز به طور دقیق مشخص نشده پیش‌تر توجه پلیس و نیروهای برقراری نظم در دیگر کشورهای اروپایی را نیز به خود جلب کرده بود.

پلیس اسپانیا تاکنون هیچ مورد شکایت یا گزارشی از تجاوز جنسی یا سرقت مرتبط با این حمله‌های مرموز با سوزن را دریافت یا تایید نکرده است.

به گفته پلیس ۲۳ مورد از حملات سوزنی گزارش شده اخیر در کلوپ‌های شبانه اسپانیا در منطقه کاتالونیا؛ واقع در شمال شرقی اسپانیا انجام شده که هم مرز با فرانسه است.

حملات مکرر با سوزن به افراد به ویژه زنان در مراسم و رویدادهای شبانه موسیقی همچنین مقامات و مسئولان امنیتی فرانسه، بریتانیا، بلژیک و هلند را نیز سردرگم کرده است.

پلیس فرانسه در ماه‌های اخیر بیش از ۴۰۰ گزارش در ارتباط با این حملات دریافت و در عین حال از انگیزه عاملان آن اظهار بی‌اطلاعی کرده است.

در بسیاری از موارد حتی مشخص نشده است که افرادی که دست به این حملات زده‌اند آیا ماده‌ای نیز به قربانیان تزریق کرده‌اند یا خیر؟

با این حال، به گفته پلیس اسپانیا در یکی از موارد شواهدی دال بر وجود مواد مخدر در بدن یک قربان این حملات شناسایی کرده است.

این قربانی دختری ۱۳ ساله است که در شهر شمالی گیخون هدف حمله سوزنی قرار گرفت و ماده مخدر اکستازی در بدن وی بدن وی پیدا شد.

رسانه‌های محلی گزارش دادند که این دختر پس از آنکه احساس کرد با شیئی تیز گزیده شده به سرعت توسط والدینش به بیمارستانی در نزدیکی محل انتقال داده شد.

پیلار لوپ، وزیر دادگستری اسپانیا در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی TVE که روز چهارشنبه پخش شد، از همه افرادی که تاکنون بدون رضایت هدف حملات مشابه واقع شده‌اند خواست فورا به پلیس مراجعه کنند زیرا به اعتقاد وی حمله با سوزن «یک اقدام خشونت‌آمیز جدی علیه زنان» محسوب می‌شود.

مقامات بهداشتی اسپانیا نیز گفته‌اند که پروتکل‌های خود را برای بهبود توانایی و بالا بردن ظرفیت تشخیص هر گونه ماده ای که احتمالاً به قربانیان تزریق می شود، به روز می کنند.

به گفته وزیر دادگستری اسپانیا، در پروتکل‌های غربالگری سم شناسی، انجام آزمایش خون یا ادرار طی مدت ۱۲ ساعت پس از حملات مشکوک مشابه پیش‌بینی شده است.

به موجب این دستورالعمل‌ها، به قربانیان توصیه شده است که فوراً با اورژانس تماس بگیرند و در اسرع وقت به مراکز بهداشت مراجعه کنند.

گفتنی است که پیش‌تر نیز موج حملات سوزنی در طول جشنواره شهر بایون، واقع در جنوب غربی فرانسه گزارش شده بود.

در این جشنواره هنری که هفه گذشته در نزدیکی مرز اسپانیا برگزار شد حدود یک میلیون و دویست هزار نفر شرکت کرده بودند.

معاون دادستان بایون در پی گزارش حملات احتمالی با سوزن اعلام کرده بود که ۱۲۴ قربانی اعم از زن و مرد تحت معاینه پزشکی قرار گرفتند.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موسیقی تکنو در خدمت بازسازی اوکراین؛ علاقه‌مندان کلوپ‌های شبانه وارد عمل شدند

مرگ مرموز و دسته‌جمعی ۲۰ جوان در یک باشگاه شبانه آفریقای جنوبی

واکسیناسیون جای رقص در کلوپ‌های شبانه برلین