Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دست رد ستاره گلف جهان به پیشنهاد ۷۰۰ میلیون دلاری عربستان

تایگر وودز، ستاره گلف جهان
تایگر وودز، ستاره گلف جهان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسابقات گلف حرفه‌ای عربستان موسوم به «لیو» به جهت سرمایه‌گذاری ریاض و منابع مالی مرتبط با حکومت این کشور هدف انتقاد‌های گسترده‌ای از سوی کارشناسان و نیز ورزشکاران قرار گرفته است.

آگهی

به گفته مدیرعامل سازمان برگزار کننده مسابقات حرفه‌ای گلف عربستان، تایگر وودز پیشنهاد ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون دلاری برای شرکت در این تورنمنت را نپذیرفته است.

گرگ نورمن، مدیر عامل لیگ گلف تازه شکل گرفته عربستان موسوم به «لیو گلف» که تامین مالی آن را دولت این کشور بر عهده دارد برای دور کردن تایگر وودز از تور پی‌جی‌ای (مساقات حرفه‌ای گلف مردان که در آمریکا برگزار می‌شود) و باز کردن پای وی به مسابقات لیگ گلف حرفه‌ای کشورش پیشنهاد اغوا کننده ۷۰۰ تا ۸۰۰ دلار به ستاره گلف جهان پیشنهاد کرده است.

نورمن در مصاحبه با فاکس نیوز که در جریان برپایی مسابقات گلف «لیو» در بدمینستر (واقع در ایالت نیوجرسی ایالات متحده آمریکا) انجام شد، فاش کرد که این پیشنهاد به دلیل محبوبیت و نفوذ بسیار زیاد تایگر وودز به او ارائه شده است.

همزمان با انجام این مصاحبه که در زمین گلف ترامپ ضبط شده است مراسمی به منظور دعوت از بازیکنان حرفه‌ای برای شرکت در مسابقات گلف حرفه‌ای عربستان برپا شده بود.

گرگ نورمن در این مصاحبه تصریح کرد که پیش از آنکه مدیر عامل لیگ گلف حرفه‌ٰای عربستان شود مسئولان این لیگ به سراغ تایگر وودز رفته بودند زیرا آنها به دنبال جذب سرشناس‌ترین و بهترین بازیکنان فعلی گلف در جهان هستند.

تایگر وودز، قهرمانی در پانزده تورنمنت بزرگ گلف را در کارنامه دارد و با فتح بیش از ۸۲ مسابقه گرند اسلم این رشته یکی از مطرح‌ترین بازیکنان فعلی گلف جهان به شمار می‌رود.

وی با رد پیشنهاد مقامات عربستانی در نهایت تصمیم گرفت به تور پی‌جی‌ای وفادار بماند و زندگی حرفه‌ای خود را دستخوش حاشیه و انتقاد نکند.

مسابقات گلف حرفه‌ای عربستان موسوم به «لیو» به جهت سرمایه‌گذاری ریاض و منابع مالی مرتبط با حکومت این کشور هدف انتقاد‌های گسترده‌ای از سوی کارشناسان و نیز ورزشکاران قرار گرفته است.

به اعتقاد این دسته از منتقدان، مقامات دولتی عربستان و در راس آنها محمد بن‌ سلمان که از وی به عنوان استراتژییست اصلی اصلاحات در این کشور نام می‌برند با برپایی تورنمنت‌های بزرگ ورزشی و فرهنگی در پی منحرف کردن افکار عمومی از وضعیت حقوق بشر در این کشور و سرپوش گذاشتن بر سابقه تیره مقامات دولتی در برخورد با فعالان و کنشگران اجتماعی است.

از اداره سرمایه‌گذاری‌های عمومی و صندوق ذخایر ملی عربستان سعودی، به عنوان حامیان مالی و سرمایه‌گذاران در مسابقات گلف حرفه‌ای عربستان نام برده می‌شود.

لیگ گلف حرفه‌ای عربستان که تاکنون برخی بازیکنان سرشناس این رشته ورزشی را به سوی خود جلب کرده قصد دارد با ادامه این رویکرد و دادن پاداش و جوایز نجومی به تکامل بیشتر برسد تا بتواند از نظر کیفیت و اعتبار با تورنمنت‌های بزرگ جهانی نظیر تور پی‌جی‌ای رقابت کند.

در همین راستا گفته می‌شود که مسئولان این لیگ حرفه‌ای برای هر دور رقابت مردان جایزه‌ای ۲۵ میلیون دلاری تعیین کرده‌اند.

گرگ نورمن، مدیر عامل لیگ گلف حرفه‌ای عربستان در پایان در پاسخ به ادعای مسئولان تور پی‌جی‌ای که این لیگ تازه تاسیس را تهدیدی برای آینده گلف خوانده بودند، پرداخت و گفت: « ما در صدد تخریب تور پی‌جی‌ای یا تور اروپا نیستیم. ما اینجا هستیم تا در داخل اکوسیستم گلف فعایت کنیم تا نشان دهیم که فضا به اندازه کافی برای همه بزرگ است.»

وی تاکید کرد که سازمان برگزار کننده لیگ گلف حرفه‌ای عربستان برای سال آینده میلادی ۱۴ دور رقابت برا مردان برنامه‌ریزی کرده است.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سانحه شدید رانندگی برای گلف باز مشهور آمریکایی؛ کمربند ایمنی جان تایگر وودز را نجات داد

آلبوم عکس از برندگان نشان افتخار آزادی آمریکا؛ از محمد علی کلی تا تایگر وودز

تایگر وودز برای بازگشت به میادین گلف آماده می شود