Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

۸۰ مرد به اتهام تجاوز گروهی به ۸ زن در آفریقای جنوبی دادگاهی شدند

تجمع اعتراضی در مقابل دادگستری
تجمع اعتراضی در مقابل دادگستری Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این تجاوز گروهی روز پنجشنبه گذشته و زمانی رخ داد که تیمی متشکل از ۱۲ زن و ۱۰ مرد در حال فیلمبرداری یک موزیک ویدیو در یکی از معادن متروکه نزدیک شهر بودند.

آگهی

دادگاه بیش از ۸۰ مرد مظنون به تجاوز گروهی به هشت زن و سرقت مسلحانه از یک تیم تولیدکننده محتواهای ویدئویی در شهر کروگرسورپ آفریقای جنوبی، واقع در غرب ژوهانسبورگ، روز دوشنبه با حضور متهمان، آغاز شد.

به گفته پلیس، این تجاوز گروهی روز پنجشنبه گذشته و زمانی رخ داد که تیمی متشکل از ۱۲ زن و ۱۰ مرد در حال فیلمبرداری یک موزیک ویدیو در یکی از معادن متروکه نزدیک شهر بودند. آنها مورد حمله مردان مسلحی قرار گرفتند که به «زاما زاما» معروف هستند. 

مظنونان پس از آن که تمامی اعضای این تیم را وادار کردند که بر روی زمین دراز بکشند، به هشت زن تجاوز کردند و همزمان با فرار از صحنه وقوع جرم، وسایل فیلمبرداری این گروه را نیز به سرقت بردند.

 پلیس در حال بررسی ادعا‌های زنان مبنی بر وقوع ۳۲ مورد تجاوز جنسی است و قصد دارد از نمونه دی‌ان‌ای به دست آمده از زنان مورد تجاوز قرار گرفته برای شناسایی عاملان تجاوزها استفاده کند.

البته انتظار می‌رود که برخی از دستگیرشدگان با اتهامات دیگری در زمینه مهاجرت غیرقانونی به آفریقای جنوبی و استخراج غیرقانونی معادن طلا روبرو شوند.

زاما زاماها معدنچیان غیرقانونی هستند که در بسیاری از معادن رها شده یا تعطیل شده اطراف ژوهانسبورگ همچنان در تلاش برای استخراج طلا از طریق حفاری‌های مخفیانه هستند.

به گفته ساکنان محلی، باندهای زاما زاما که افراد خارجی نیز در میان آنها کم نیستند یکی از مهمترین عاملان گسترش جرم و جنایت در این منطقه هستند. 

همزمان با برگزاری این دادگاه بیش از ۳۰۰ نفر در مقابل دادگاه کروگرسورپ در اعتراض به رواج تجاوز در میان زاما زاماها تظاهرات کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نوزده نفر در تیراندازی در دو رستوران در آفریقای جنوبی کشته شدند

مرگ مرموز و دسته‌جمعی ۲۰ جوان در یک باشگاه شبانه آفریقای جنوبی

«متجاوزِ سامبر»؛ آغاز محاکمه فردی که طی ۳۰ سال به ۵۶ نفر تجاوز کرد