هواداران فنرباغچه در بازی تیمشان با باشگاه اوکراینی، ولادیمیر پوتین را تشویق کردند

دیناموکی‌یف
دیناموکی‌یف Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رقابت نفس‌گیر تیم‌های فنرباغچه و دیناموکی‌یف در دور دوم انتخابی فوتبال لیگ قهرمانان اروپا پس از آن که در وقت‌ اضافه به سود تیم اوکراینی رقم خورد با تشویق ولادیمیر پوتین از سوی جمعی از هواداران ناامید و خشمگین تیم باشگاهی ترکیه همراه شد.

آگهی

رقابت نفس‌گیر تیم‌های فنرباغچه و دیناموکی‌یف در دور دوم انتخابی فوتبال لیگ قهرمانان اروپا که به سود تیم اوکراینی رقم خورد با تشویق ولادیمیر پوتین از سوی جمعی از هواداران ناامید و خشمگین تیم باشگاهی ترکیه همراه شد.

دو تیم فنرباغچه و دیناموکی‌یف چهارشنبه برای صعود به دور سوم انتخابی فوتبال لیگ قهرمانان اروپا برای فصل ۲۰۲۳-۲۰۲۲ به مصاف هم رفتند که در دقیقه ۵۷ این بازی حریف اوکراینی موفق به گشودن دروازه حریف ترک خود شد. 

همزمان با پیش افتادن تیم اوکراینی، هواداران فنرباغچه که در ورزشگاه خانگی باشگاه مورد علاقه‌شان، بازی را از نزدیک پیگیری می‌کردند، برای دقایقی نام ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه را فریاد زدند. به نظر می‌رسد که آنها تلاش کرده‌اند تا در بحبوحه تهاجم نظامی روسیه به اوکراین، از این ترفند برای تضعیف روحیه حریف و ابراز خشم خود استفاده کنند.

این واکنش هواداران ترک در شرایطی نشان داده شد که دولت رجب طیب اردوغان طی ماه‌های اخیر تلاش‌های دیپلماتیک زیادی را برای میانجیگری میان روسیه و اوکراین انجام داده که در آخرین مورد آن موجب حصول توافق در مورد آزادماندن تجارت غلات با وجود ادامه جنگ شد.

هر چند در ادامه این رقابت، تیم فنرباغچه موفق شد تا در دقیقه ۸۸ گل تساوی را به ثمر برساند ولی این دیناموکی‌یف بود که در دقیقه ۱۱۴ وقت‌های اضافی با گشودن دوباره دروازه حریف ترک این رقابت را به سود خود خاتمه داد. 

بدین ترتیب، دیناموکی‌یف به دور سوم انتخابی فوتبال لیگ قهرمانان اروپا صعود کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرمانده ارتش بریتانیا: شایعات در خصوص بیماری پوتین، یک خیال واهی است

بازی فوتبال پوتین در ویدئوی تبلیغاتی فیفا

اعتراف روسیه به ناکارآمدی سیستم مبارزه با دوپینگ در این کشور