فصل تعطیلات اروپا با ترافیک‌های سنگین آغاز شده است

فصل تعطیلات اروپا با ترافیک‌های سنگین آغاز شده است
فصل تعطیلات اروپا با ترافیک‌های سنگین آغاز شده است Copyright CANVA
Copyright CANVA
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ساعت‌ها انتظار در ترافیک چیزی نیست که کسی بخواهد تعطیلات خود را با آن شروع کند اما این دقیقا چیزی است که بسیاری از بریتانیایی‌هایی که تلاش می‌کردند در آخر هفته از کانال مانش عبور کنند با آن مواجه شدند.

آگهی

ساعت‌ها انتظار در ترافیک چیزی نیست که کسی بخواهد تعطیلات خود را با آن شروع کند اما این دقیقا چیزی است که بسیاری از بریتانیایی‌هایی که تلاش می‌کردند در آخر این هفته از کانال مانش عبور کنند با آن مواجه شدند.

صف‌های بلند و بالایی از روز جمعه در بندر جنوبی انگلیس ایجاد شد چراکه مسافران مجبور بودند چندین ساعت برای سوار شدن به کشتی‌هایی که عازم فرانسه بودند منتظر بمانند.

گرچه این ترافیک در روز یکشنبه کمتر شده بود اما همین تاخیرها باعث ایجاد اختلاف بین دولت‌های بریتانیا و فرانسه را فراهم کرد و هر دو طرف یکدیگر را سرزنش کردند.

اتحادیه‌ها، مقامات بندری و مقامات فرانسوی ادعا کردند که برکسیت باعث ایجاد مشکلات ترافیکی برای مسافران بریتانیایی شده است زیرا اکنون که بریتانیا دیگر بخشی از اتحادیه اروپا نیست، بررسی‌های بیشتری نیاز است.

با این حال لیز تراس، وزیر امور خارجه بریتانیا فرانسه را مقصر دانست. او تاکید کرد: «واقعیت این است که مقامات فرانسوی نیروهای کافی را در مرز قرار نداده‌اند.»

او افزود: «در این مورد با آن‌ها کاملا صریح هستم.»

خبرگزاری فرانسه در پایان سال ۲۰۲۰ گزارش داد که دولت بریتانیا پیشنهاد ۳۳ میلیون پوندی (۳۹ میلیون یورویی) برای دو برابر کردن ظرفیت کنترل در سمت فرانسوی مرز را رد کرده است.

۸۰۰ کیلومتر ترافیک

همچنین با اوج گرفتن فصل تعطیلات صحنه‌های مشابهی از اختلال در سفر در سایر کشورهای اروپایی مشاهده شد.

ترافیک در فرانسه به‌ویژه در اطراف پاریس و بین لیون و ولانس در روز شنبه متراکم بود.

مقامات فرانسوی ۷۹۰ کیلومتر ترافیک را در ظهر شنبه در جاده‌های اصلی مورد استفاده مسافران ثبت کردند. البته این میزان ترافیک کمتر از ۹۳۰ کیلومتر ترافیک ثبت شده در سال گذشته بود.

با رسیدن به فصل سفرهای توریستی در کرواسی نیز ترافیک در تمام جاده‌ها به سمت مقاصد گردشگری در سواحل آدریاتیک افزایش یافته است.

ترافیک برای تعطیلات در سوئیس نیز با طول ۱۵ کیلومتر با زمان انتظار تا ۲ ساعت و نیم گزارش شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از پایتخت اوکراین؛ ترافیک سنگین در خیابان‌ها و تلاش مردم برای ترک کی‌یف

هفته جابه‌جایی؛ طرح ترافیک و دوچرخه‌‌های برقی رایگان برای سلامت شهروندان

ترافیک سنگین در مرزهای بالکان در آستانه تعطیلات کریسمس