امارات وکیل سابق خاشقجی با تابعیت آمریکایی را به ۳ سال زندان محکوم کرد

عکس تزیینی از زندان
عکس تزیینی از زندان   -  Copyright  CANVA PRO
نگارش از یورونیوز فارسی

امارات عربی متحده یک شهروند آمریکا و وکیل سابق جمال خاشقجی را به اتهام پولشویی و فرار مالیاتی به سه سال زندان محکوم کرد.

امارات عربی متحده یک شهروند آمریکایی و وکیل سابق جمال خاشقجی را به اتهام پولشویی و فرار مالیاتی به سه سال زندان محکوم کرد.

«وام» (WAM) خبرگزاری دولتی امارات در ساعات پایانی روز شنبه شانزدهم ژوئیه بدون اشاره به جزئیات اعلام کرد عاصم غفور، وکیل و شهروند آمریکایی از امارات اخراج خواهد شد. دادگاه ابوظبی همچنین اعلام کرد که غفور باید مبلغ ۸۱۶ هزار و ۷۴۸ دلار جریمه نقدی بپردازد.

امارات بازداشت غفور را اقدامی هماهنگ با ایالات متحده برای «مبارزه با جرایم فراملی» توصیف کرد. رسانه‌های دولتی امارات گفتند که مقامات آمریکایی از ابوظبی برای تحقیق درباره فرار مالیاتی ادعایی و انتقال پول مشکوک به امارات درخواست کمک کرده‌ بودند.

شیخ نشین عرب حاشیه خلیج فارس حکم زندان را یک روز پس از آن اعلام کرد که سازمان «دموکراسی اکنون برای جهان عرب» (DAWN) مستقر در واشنگتن درباره بازداشت غفور در فرودگاه بین‌المللی دبی هشدار داد.

این سازمان دیده‌بانی حقوق بشر گفت که یک وکیل حقوق مدنی مستقر در ویرجینیا که وکالت خاشقجی و نامزدش را بر عهده داشت روز پنجشنبه در امارات بازداشت شد. وی از طریق ترانزیت در فرودگاه دبی برای شرکت در مراسم ازدواجی راهی استانبول بود اما قبل از اینکه بتواند هواپیمای خود را عوض کند از سوی ماموران لباس شخصی بازداشت و به بازداشتگاه دبی منتقل شد.

سازمان «دموکراسی اکنون برای جهان عرب» گفت که غفور هیچ اطلاعی از پرونده علیه خود نداشت و کمتر از یک سال پیش بدون مشکلی از طریق دبی ترانزیت شده بود.

مطالب مرتبط