Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

با حکم خامنه‌ای، عضویت احمد جنتی تا ۱۰۱ سالگی در شورای نگهبان تمدید شد

احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان
احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان Copyright سایت شورای نگهبان
Copyright سایت شورای نگهبان
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

علی خامنه‌ای طی حکمی سه فقیه شورای نگهبان را که دوره حضور آنها در این شورا به پایان رسیده بود، برای ۶ سال دیگر تمدید کرد.

آگهی

با حکم علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، احمد جنتی روحانی ۹۵ ساله برای یک دوره ۶ ساله دیگر به عنوان عضو فقیه شورای نگهبان انتخاب و معرفی شد. 

آقای جنتی از سال ۱۳۵۹ و از زمان تاسیس شورای نگهبان به عنوان یکی از فقها در این مجموعه حضور داشته و در طی این سالها به صورت متوالی یکی از اعضای شورای نگهبان بوده است. این روحانی تندرو که از سال ۱۳۷۱ به عنوان دبیر شورای نگهبان برگزیده شده حالا با حکم جدید رهبر ایران او برای یک دوره ۶ ساله دیگر در این شورا حضور خواهد داشت. 

آقای جنتی که در اسفند ماه سال ۱۳۰۵ به دنیا آمده در حال حاضر ۹۵ سال دارد و با حکم جدید رهبر ایران تا ۱۰۱ سالگی می‌تواند در شورای نگهبان حضور داشته باشد. 

علی خامنه‌ای همچنین عضویت ۲ عضو دیگر این شورا را که دوره ۶ ساله آنها به پایان رسیده بود، تمدید کرد. بر این اساس محمدرضا مدرسی یزدی و مهدی شب‌زنده‌دار همچون احمد جنتی برای ۶ سال دیگر در شورای نگهبان قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران حضور خواهند داشت. 

بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی، شورای نگهبان متشکل از ۱۲ عضو است که ۶ فقیه آن‌را رهبر تعیین می‌کند و ۶ حقوقدان دیگر هم با پیشنهاد رئيس قوه قضائيه و تایید مجلس شورای اسلامی به عضویت در این نهاد در می‌آیند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خامنه‌ای: اگر مسئولان اراده خود را تقویت کنند، گره‌ها باز می‌شود

مرگ رئيسی و مساله جانشینی رهبر؛ وال‌استریت ژورنال از گزینه جدیدی رونمایی کرد

حسن روحانی: محتوای نامه شورای نگهبان ثابت می‌کند که حتی رئیس‌جمهور هم در ایران حق آزادی‌بیان ندارد