سفر رئیس جمهوری روسیه به ایران قطعی شد؛ میزبانی تهران از پوتین در پایان سفر خاورمیانه‌ای بایدن

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه؛ فرودگاه مهرآباد، تهران؛ ۲۰۱۷
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه؛ فرودگاه مهرآباد، تهران؛ ۲۰۱۷ Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پوتین بلافاصله پس از پایان سفر جو بایدن به اسرائیل و عربستان سعودی با محوریت برنامه هسته‌ای ایران، عازم تهران خواهد شد.

آگهی

کاخ کرملین تنها یک روز پس از این که آمریکا ایران را به ارسال پهپادهایی با قابلیت حمل سلاح به روسیه متهم کرد، از قطعی شدن سفر هفته آینده ولادیمیر پوتین به تهران خبر داد. 

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین روز سه‌شنبه اعلام کرد که رئیس جمهوری روسیه سه‌شنبه آینده ۱۹ ژوئیه (۲۸ تیر) برای شرکت در دیدار سه‌جانبه با همتایان ایرانی و تُرک خود در چارچوب مذاکرات آستانه برای حل و فصل دیپلماتیک مسائل سوریه به تهران سفر می‌کند.

بدین ترتیب، آقای پوتین بلافاصله پس از پایان سفر جو بایدن به اسرائیل و عربستان سعودی با محوریت برنامه هسته‌ای ایران عازم تهران خواهد شد. 

به گفته محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ایران، جمهوری اسلامی امیدوار است که سفر آقای پوتین به تهران در شرایطی که هر دو کشور تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارند، زمینه گسترش همکاری‌های اقتصادی دو جانبه ایران و روسیه را فراهم کند. 

سخنگوی کاخ کرملین همچنین تایید کرد که رئیس جمهوری روسیه در تهران دیدار دوجانبه‌ای را نیز با رجب‌طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه خواهد داشت که محور آن خارج از چارچوب مسائل سوریه خواهد بود. آقای اردوغان در مارس گذشته میزبان نخستین نشست رسمی روسیه و اوکراین پس از آغاز تهاجم نظامی روسیه علیه این کشور بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز نشست سران کشورهای دریای خزر؛ دیدار و روبوسی رئیسی با پوتین

نگارش در پشت میله‌های زندان؛ کتاب خاطرات الکسی ناوالنی به زودی منتشر خواهد شد

همکلاسی سابق پوتین به عنوان تنها نامزد برای ریاست دیوان عالی روسیه معرفی شد