Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

مقامات اوهایو از ارائه خدمات سقط جنین به دختربچه ده ساله قربانی تجاوز جلوگیری کردند

تجمع هواداران حامیان ممنوعیت سقط جنین در ایالت اوهایو
تجمع هواداران حامیان ممنوعیت سقط جنین در ایالت اوهایو Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک دختربچه ده ‌ساله آمریکایی در ایالت اوهایو که قربانی کودک آزاری شده بود از خدمات سقط جنین محروم شد. این رویداد به دنبال رأی اخیر دیوان عالی ایالات متحده مبنی بر خارج‌شدن شمول حق سقط جنین از قوانین فدرالی انجام گرفته است.

آگهی

یک دختربچه ده ‌ساله آمریکایی در ایالت اوهایو از خدمات سقط جنین محروم شد. این رویداد به دنبال رأی اخیر دیوان عالی ایالات متحده مبنی بر خارج‌شدن شمول حق سقط جنین از قوانین فدرالی انجام گرفته است.

به گزارش ایندیاناپولیس استار، یک پزشک متخصص کودک آزاری در ایالت اوهایو پس از ویزیت یک دختربچه ۱۰ساله که در هفته هفتم بارداری خود به سر می‌برد، فوراً با یک متخصص زنان و زایمان در ایالت ایندیانا تماس می‌گیرد تا این دختر را به آنجا منتقل کنند.

باتوجه‌به ممنوعیت سقط جنین در اوهایو با آغاز فعالیت قلبی جنین در هفته ششم بارداری، این دختر بچه برای عمل می‌بایست به ایالت ایندیانا برود.

با حکم دیوان عالی آمریکا و با خارج شدن سقط جنین از حقوق مورد حمایت قانون اساسی ایالات متحده آمریکا، هر ایالتی حق اعمال محدودیت دلخواه بر شرایط پایان‌دادن خودخواسته به بارداری را دارد.

درحالی‌که گروه‌های مختلف برای جلوگیری از اجرای قانون ایالتی در روز چهارشنبه شکایتی را تنظیم کردند، توقف اورژانسی ممنوعیت سقط جنین در روز جمعه توسط دادگاه عالی اوهایو رد شده بود.

اوهایو از جمله ایالت‌هایی است که از هم‌زمان با رأی دیوان عالی آمریکا حق سقط جنین و دسترسی به خدمات پزشکی مرتبط را بر اساس قانون اساسی حذف کرد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید.

در پی رای دیوان عالی آمریکا، موافقان و مخالفان ممنوعیت سقط جنین تجمعات متعددی داشته‌اند. 

بر اساس گزارش منتشر شده، در بازه زمانی سه سال گذشته ایالت‌های ایلی‏نویز، می‌سی‌سی‌پی و اوکلاهاما بیشترین میزان افزایش آمار سقط جنین را به نام خود ثبت کرده‌اند و ایالت‌های میسوری، اورگان و داکوتای جنوبی شاهد کمترین میزان سقط جنین بوده‌اند.

نظرسنجی‌ها در ایالات متحده حاکی از آن است که اکثر مردم از وجود شکل‌هایی از صدور اجازه قانونی سقط جنین حمایت می‌کنند. اما ایالت ایندیانا در اواخر ماه ژوئیه در مورد ممنوعیت حق سقط جنین تصمیم‌گیری خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازگشت نماد چوب رختی به تظاهرات زنان آمریکا؛ چرا لغو حق سقط جنین زمینه‌ساز تبعیض است؟

قضات منصوب ترامپ چگونه حق سقط جنین را از زنان آمریکایی گرفته‌اند؟

دانشمندان سرانجام علت تهوع دوران بارداری را کشف کردند