Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

گوگل سابقه جستجو و تردد کاربران در مراکز سقط جنین آمریکا را حذف می‌کند

نگرانی زنان از افشای اطلاعات مربوط به تاریخچه جستجوی مراکز سقط جنین / تصویر مربوط به زنی در جلوی نماد گوگل در سپتامبر ۲۰۱۹
نگرانی زنان از افشای اطلاعات مربوط به تاریخچه جستجوی مراکز سقط جنین / تصویر مربوط به زنی در جلوی نماد گوگل در سپتامبر ۲۰۱۹ Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گوگل نگران این است که مبادا مقامات قضایی ایالتی از تاریخچه جستجوی مشتریان، موقعیت جغرافیایی و سایر اطلاعاتی که به برنامه‌های بارداری ارتباط دارد علیه کاربران استفاده کند.

آگهی

شرکت گوگل اعلام کرد تاریخچه موقعیت مکان‌های حساس از جمله مراکز باروری، کلینیک‌ها و مراکز ترک اعتیاد در ایالات متحده را پاک خواهد کرد.

این تصمیم به‌منظور جلوگیری از امکان استفاده از این اطلاعات توسط مجریان قانون علیه کاربران گرفته شده است. چرا که در پی رأی دیوان عالی آمریکا در تاریخ ۲۴ ژوئن ۲۰۲۲ حق سقط جنین در زمره حقوق اساسی محسوب نمی‌شود و ایالت‌ها می‌توانند محدودیت‌هایی بر آن اعمال کنند.

گوگل نگران این است که مبادا پلیس از تاریخچه جستجوی مشتریان، موقعیت جغرافیایی و سایر اطلاعاتی که به برنامه‌های بارداری ارتباط دارد علیه کاربران استفاده کند.

این موتور جستجوگر روز جمعه ۱ ژوئیه اعلام کرد که با هرگونه زیاده‌خواهی‌های احتمالی مقامات اجرایی در این خصوص مقابله خواهد کرد.

گوگل در این زمینه گفته است که تاریخچه موقعیت مکانی حساب‌ها به طور پیش‌فرض خاموش است، اما در هفته‌های آینده، برای کسانی که از تاریخچه مکانی استفاده می‌کرده‌اند، ورودی‌هایی که به مکان‌های حساس از جمله مراکز باروری، کلینیک‌های سقط جنین و مراکز ترک اعتیاد ربط پیدا می‌کنند را حذف خواهند شد.

۵۰ رژیم حقوقی در زمینه سقط جنین

تصمیم دیوان عالی ایالات متحده مبنی بر حذف حقوق فدرالی سقط جنین به این معنی است که سقط جنین دیگر یک حق  تحت قانون اساسی فدرال ایالات متحده نیست، بلکه قوانین ایالتی بر قوانین فدرالی ارجحیت پیدا کرده است. بر این اساس هرکدام از ایالت‌های آمریکا اکنون این قدرت را دارند که قوانین خود را در مورد سقط جنین وضع کنند، که به طور بالقوه می تواند منجر به پدیدار شدن ۵۰ رژیم حقوقی مختلف در سراسر آمریکا شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گوگل پروژه‌های حدود ۴۰ رسانه اروپایی را تامین مالی می‌کند

عکس‌های برهنه از فرزند با هدف پزشکی؛ گوگل حساب پدر نوزاد را بست

پسر جو بایدن در پرونده خرید غیرقانونی اسلحه مجرم شناخته شد