Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

چرا بالاترین مقام شهری در مکزیک با یک تمساح ازدواج کرد؟

عکس از آرشیو
عکس از آرشیو Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شخصی که به عنوان مادرخوانده عروس معرفی شدهمی‌گوید «من از این که چنین سنتی داریم و از اینکه به عنوان مادرخوانده تعیین شدم خیلی خوشحالم و این چند روز فقط به فکر لباس عروس بودم.»

آگهی

در شهر کوچکی در مکزیک شهردار شهر در طی مراسمی با حضور میهمانان و پخش موسیقی محلی با یک تمساح ازدواج کرد.

در این مراسم که روز پنج‌شنبه ۳۰ ژوئن برگزار شد ویکتور هوگو سوسا، شهردار سن پدرو هواملولا چندین بار پوزه عروس زبان‌بسته را بوسید. احتمالاً برای جلوگیری از گاز گرفته شدن ناخواسته میهمانان پوزه این حیوان را بسته بودند.

سنت کهن

این مراسم البته یک سنت دیرینه محسوب می‌شود که به قرن‌ها پیش از ورود اسپانیایی‌ها به این منطقه باز می‌گردد و به نوعی آیینی مردمان استان اوکسانا برای طلب خیر و برکت از طبیعت است.

داماد در این مراسم گفت «از خدا باران کافی و خوراک کافی می‌طلبم.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

شهرهای فقیرنشین در جنوب مکزیک همچنان سرسختانه بر آیین‌ها و زبان خود تعصب دارند. هرچند این مراسم با برخی از رسوم کاتولیک ترکیب شده و تمساح را لباس سفید عروسی بر تن می‌کنند و به او تزئینات می‌بندند.

اعتقاد بر این است که این عروس هفت ساله، که به شاهزاده خانم کوچک شناخته می شود، الهه مادر زمین است و ازدواج او با شهردار محل (به عنوان بالاترین مقام محلی) نماد نقطه وصل انسان و معنویت است.

این مراسم عروسی همراه با موسیقی و پایکوبی بود و مردم محلی با در آغوش گرفتن تمساح آن را در خیابان‌ها می‌چرخاندند و مردان نیز او را باد می‌زدند.

شخصی که به عنوان مادرخوانده عروس معرفی شده در مورد این مراسم و محبوبیت آن می‌گوید: «من از این که چنین سنتی داریم و از اینکه به عنوان مادرخوانده تعیین شدم خیلی خوشحالم و این چند روز فقط به فکر لباس عروس بودم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جسد پیرزن استرالیایی در شکم کروکودیل پیدا شد

استرالیا؛ درخواست ازدواج در قفس کروکودیل

قوانین اروپا در مورد حمایت از حیوانات