سواستفاده «حواری مسیح» از مذهب؛ ۱۶ سال حبس در کالیفرنیا در پی اعتراف به آزارجنسی ۳ دختر بچه در مکزیک

نااسون خواکین گارسیا رهبر کلیسای اعظم مکزیک
نااسون خواکین گارسیا رهبر کلیسای اعظم مکزیک Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رهبر کلیسای اعظم مکزیک به جرم آزار جنسی سه دختر به بیش از ۱۶ سال حبس در زندانی در کالیفرنیا محکوم شد. وی در ژوئن ۲۰۱۹ در فرودگاه لس‌آنجلس دستگیر شده بود.

آگهی

رهبر یک کلیسای بزرگ در مکزیک روز چهارشنبه به جرم آزار جنسی سه دختر به بیش از ۱۶ سال حبس در زندانی در کالیفرنیا محکوم شد.

نااسون خواکین گارسیا ۵۳ ساله که چیزی در حدود پنج میلیون مومن در سراسر جهان او را به‌عنوان «حواری» عیسی مسیح می‌شناسند، تا چندی پیش خود را از هرگونه اتهام در زمینه تجاوز جنسی به کودکان مبری می‌دانست تا اینکه به ناگاه در شب برگزاری دادگاه اتهامات علیه خود را پذیرفت.

رهبر کلیسای «لا لوز دل موندو» به معنای «نور جهان» روز جمعه ۱۳ خرداد در دادگاه عالی لس‌آنجلس به دو فقره جماع لسانی با کودکان زیر سن قانونی و یک مورد ارتکاب به رابطه جنسی علیه یک کودک ۱۵ساله اعتراف کرد.

به گفته دادستانی، وی از نفوذ معنوی خود در جهت برقراری رابطه جنسی با پیروان زن خود استفاده کرده و چند نفر دیگر در کلیسا ترتیبات این کار را برای او فراهم می‌آورده‌اند.

آلوندرا اوکامپو، رئیس شاخه جوانان این کلیسا که خود پیش‌تر به سوءاستفاده از دختران اعتراف کرده بود، متهم شد که دختران نوجوان را به پوشیدن لباس‌های کوتاه ترغیب می‌کرده تا برای گارسیا رقص‌هایی توام با «عشوه گری» اجرا کنند. بر اساس اتهامات وارده، وی همچنین از این دختران در حال لمس یکدیگر عکس‌های برهنه می‌گرفته و آن‌ها را در اختیار گارسیا قرار می‌داده است.

اوکامپو به دختران می‌گفت که اگر از خواسته‌های «حواری» سر باز زنند، در مسیر عداوت با خدا گام برداشته‌اند. خانم اوکامپو به وکیل خود گفته بود آماده است علیه این پیشوای مکزیکی شهادت دهد. به گفته این وکیل، «او فعالانه دخترانی را برای او به خدمت گرفته و آن‌ها را آرایش می‌کرد.»

قرار بود روز دوشنبه ۱۶ خرداد به ۱۹ مورد اتهام گارسیا رسیدگی شود. قاچاق انسان برای تولید پورنوگرافی کودکان از جمله اتهامات وی بوده است. چهار اتهام علیه او در خصوص اخاذی نیز به دلیل کمبود شواهد رد شد.

یکی دیگر از همدستان وی در کلیسا یک خانم ۲۷ساله به نام سوزانا اوآخاکا، بوده است که به جرم تعرض و آسیب رساندن به قربانیان اعتراف کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

به گفته دادستان‌ها این قربانیان توسط گارسیا شستشوی مغزی شده بودند و احساس می‌کردند که اگر تسلیم خواسته‌های او نشوند، از کلیسا طرد خواهند شد. یکی از قضات دراین‌خصوص گفت که گارسیا از مذهب به‌عنوان «دستبند نامرئی» برای استثمار قربانیان خود استفاده کرده است.

کلیسای «لا لوز دل موندو» را پدربزرگ گارسیا در سال ۱۹۲۶ بنیان نهاده بود. گارسیا در سال ۲۰۱۴ و پس از مرگ پدرش به لقب «حواری» دست یافت. پدر گارسیا هم در سال ۱۹۹۷ مورد اتهامات سوءاستفاده جنسی از کودکان قرار گرفته بود، ولی مقامات مکزیک هرگز اتهام کیفری علیه وی صادر نکردند.

این کلیسا در مکزیک حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار پیرو دارد و مقامات آن همواره سعی کرده بود تا چهره‌ای قانونمند از خود در مکزیک نشان دهند. این کلیسا در ایالات متحده نیز حدود یک میلیون عضو دارد.

نااسون خواکین گارسیا در ژوئن ۲۰۱۹ در فرودگاه بین‌المللی لس‌آنجلس دستگیر شده بود و به مدت سه سال هرگونه اتهام علیه خود را رد می‌کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا به فرشتگان اعتقاد دارید؟ آمریکایی‌ها در مقایسه با شیطان، جهنم و طالع‌بینی پاسخ داده‌اند

تاجر بزرگ مصری به جرم آزار جنسی کودکان یک یتیم خانه تفهیم اتهام شد

تنیس‌باز چینی که یک مقام‌ پیشین را به آزار جنسی متهم کرد ناپدید شد