Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

فن در لاین: چشم انداز اروپایی اوکراین روشن است اما تا عضویت در اتحادیه راه زیادی در پیش دارد

نشست خبری اورزولا فن در لاین و ولودیمر زلنسکی در اوکراین به تاریخ ۱۱ ژوين ۲۰۲۲
نشست خبری اورزولا فن در لاین و ولودیمر زلنسکی در اوکراین به تاریخ ۱۱ ژوين ۲۰۲۲ Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تصویب قانون رسانه‌ای، اجرای قوانین جدید که نفوذ بیش از حد الیگارشی‌ها را کاهش می دهد و انتصاب مقامات عالی مبارزه با فساد از جمله پیش شرط‌های فن در لاین برای پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا است.

آگهی

اوکراین حالا دیگر «یک چشم‌انداز اروپایی خیلی روشن» دارد ولی مسیر عضویت هم‌چنان زمان‌بر خواهد بود و نیازمند اقدامات سخت است. این سخنان را اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا روز پنج‌شنبه ۳۰ ژوئن مطرح کرد.

رهبران اروپایی هفته گذشته رسما نامزدی اوکراین برای پیوستن را اتحادیه اروپا را تایید کردند. با این حساب روند طولانی پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا آغاز می‌شود.

خانم فن در لاین در جریان سخنرانی ویدئویی خود برای پارلمان و رییس جمهوری اوکراین با اشاره به پیشرفت‌های این کشور در مقابله با تهاجم روسیه گفت: «اوکراین هم اکنون یک چشم‌انداز اروپایی خیلی روشن دارد و حالا نامزد عضویت در اتحادیه اروپاست، همین اتفاق ۵ ماه پیش به‌نظر غیرقابل تصور می‌آمد.»

وی گفت: «هرچند این راه خیلی طولانی باشد ولی اروپا در کنار اوکراین خواهد بود تا دروازه ورود به اتحادیه برای این کشور باز شود.» خانم فن در لاین افزود: «البته این مهم نیازمند اصلاحات اساسی و سریع است که البته این در دست خود اوکراینی‌ها است و سخت‌کوشی می‌طلبد.»

ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهوری اوکراین در این زمینه گفت که عضویت کشورش در اتحادیه اروپا باید سریعا صورت گیرد «نه اینکه دهه‌ها به طول بیانجامد» وی تاکید کرد که «باید هر چه سریع‌تر از این مسیر عبور کنیم.»

قانونگذاران مجلس اوکراین همزمان با ورود یک پرچم بزرگ اتحادیه اروپا همگی کف زدند.

توییت روسلان استفانچوک، رییس مجلس اوکراین

تصویب قانون رسانه‌ای، اجرای قوانین جدید که نفوذ بیش از حد الیگارشی‌ها را کاهش می دهد و انتصاب مقامات عالی مبارزه با فساد از جمله پیش شرط‌های مورد اشاره خانم فن در لاین برای پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپاست.

آقای زلنسکی از قانونگذاران اوکراین خواست تا همه این موارد را فورا به تصویب برسانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فن در لاین در حال رایزنی برای رسیدن به مقام «دبیرکلی ناتو» است

رهبران کشورهای اتحادیه اروپا از نامزدی عضویت اوکراین و مولداوی حمایت کردند

روند پیوستن به ناتو؛ آیا عضویت اوکراین در این پیمان نظامی ممکن است؟