واکنش پوتین به طعنه رهبران گروه ۷ به عکس بالاتنه برهنه‌اش: شما هم بالا بزنید اما چندش‌آور خواهد بود

ولادیمیر پوتین، سوار بر اسب در کوه های منطقه سیبری
ولادیمیر پوتین، سوار بر اسب در کوه های منطقه سیبری Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هفته پیش سران هفت کشور صنعتی لحظاتی پیش از انداختن عکس دست جمعی‌شان، پوتین را مورد تمسخر قرار دادند. پوتین هم تمسخر آنها را با تمسخر پاسخ داد. اما ماجرای دست انداختن پوتین چه بود؟ و رئیس‌جمهوری روسیه در پاسخ به رهبران قدرت‌های اقتصادی جهان چه گفت؟

آگهی

گاهی اوقات تصاویری از بالاتنه برهنه ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه به هنگام ورزش و تفریح در رسانه‌ها منتشر می‌شود. او از جمله روسای جمهوری است که که دستی در ورزش‌های مختلف دارد از شنا و ماهیگیری و اسب‌سواری گرفته تا هاکی ورزش‌های رزمی چون جودو.

هفته پیش سران هفت کشور صنعتی لحظاتی پیش از انداختن عکس دست جمعی‌شان، پوتین را مورد تمسخر قرار دادند. پوتین هم تمسخر آنها را با تمسخر پاسخ داد. اما ماجرای دست انداختن پوتین چه بود؟ و رئیس‌جمهوری روسیه در پاسخ به رهبران قدرت‌های اقتصادی جهان چه گفت؟

«کت‌هایمان را در بیاوریم یا نه؟»

با آغاز اجلاس رهبران گروه ۷ بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا که به شوخ‌طبعی شهره است در حالی که کت‌اش را در می‌آورد به شوخی به دیگر رهبران قدرت‌های اقتصادی جهان گفت: «کت‌هایمان را در بیاوریم یا نه؟ باید نشان دهیم که از پوتین سرسخت‌تر و باحال‌تر هستیم.»

جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا نیز در پاسخ به او گفت: «بله این حق ماست که برهنه سوارکاری کنیم.»

اشاره آن‌ها به عکس ولادیمیر پوتین با بالاتنه برهنه است که مربوط به سال ۲۰۰۹ میلادی می‌شود. در این عکس آقای پوتین مشغول سوارکاری است و تصاویری از بدن ورزیده‌اش را مقابل دوربین عکاس به نمایش گذاشته است. 

کنایه و اشاره رهبران گروه ۷ قدرت صنعتی جهان در واقع به عکس‌های بالاتنه برهنه پوتین بود. رئیس‌جمهور پوتین نیز در جدیدترین اظهار نظر خود در واکنش به گوشه و کنایه آنها گفت: «شاید بخواهند لباس‌شان را تا کمر یا پایین‌تر از آن هم هم پایین بزنند، تصویر چندش‌آوری خواهد بود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز نشست سران کشورهای دریای خزر؛ دیدار و روبوسی رئیسی با پوتین

نخستین سفر خارجی پوتین پس از آغاز جنگ اوکراین؛ رئیس کرملین به کدام کشور می‌رود؟

چرا آمریکا دختران پوتین را تحریم می‌کند؟