بوریس جانسون: اگر پوتین زن بود به اوکراین حمله نمی‌کرد

عکس مربوط به دیدار بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا و ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه است (ژانویه ۲۰۲۰)
عکس مربوط به دیدار بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا و ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه است (ژانویه ۲۰۲۰) Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جانسون، نخست وزیر بریتانیا بعد از نشست «گروه هفت» در مصاحبه‌ای با شبکه زد.دی.اف. این اظهار نظر در مورد نقش جنسیت در ریاست جمهوری روسیه را بیان کرد.

آگهی

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا در اظهاراتی مدعی شد اگر به‌جای ولادیمیر پوتین یک زن بر سر قدرت بود به اوکراین حمله نمی‌کرد و به باور وی جنگ برخواسته از «افکار مردانه مخرب» است.

آقای جانسون بعد از نشست «گروه هفت» در گفت‌وگویی با شبکه زد.دی.اف. آلمان این اظهار نظر در مورد نقش جنسیت در ریاست جمهوری روسیه را بیان کرد.

او تصریح کرد: «اگر پوتین یک زن بود که مسلما نیست، حالا فرض که می‌بود، من فکر نمی‌کنم دست به این جنگ احمقانه و مردسالارانه و خشونت‌بار می‌زد. بنابراین اگر می‌خواهید نمونه‌ کاملی از افکار مردانه مخرب را ببینید این همان کاری است که او در اوکراین انجام می‌دهد.»

این اظهارات آقای جانسون بعد از نشست سه‌روزه گروه هفت در آلمان مطرح شد. نشستی که اعضای آن راه‌های افزایش هزینه‌های اقتصادی و سیاسی روسیه را بررسی کردند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

آقای جانسون به همراه خانم لیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا بعد از این نشست به منظور شرکت در اجلاس ناتو، آلمان را به مقصد اسپانیا ترک کرد.

در ماه‌های گذشته بریتانیا حضور نیروهای نظامی خود در کشور استونی را افزایش داده است. سایر اعضای ناتو نیز از افزایش آمادگی سریع نیروهای خود خبر داده‌اند.

هم اکنون ۳۰ کشور عضو ناتو شمار نیروهای آماده باش خود را از ۴۰ هزار نیروی فعلی به ۳۰۰ هزار نیرو افزایش داده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جلسه غیرعلنی شورای امنیت برای بررسی محدودیت‌های طالبان علیه زنان

تهدید اتمی کرملین از نبرد زمینی تا فضا؛ چه چیزی پوتین را از استفاده از سلاح‌های هسته‌ای باز می‌دارد؟

واکنش مسکو به کمک ۶۱ میلیارد دلاری به اوکراین: جنگ ترکیبی آمریکا تحقیری به سبک ویتنام به دنبال دارد