هرج و مرج در فرودگاه هیترو لندن در پی بروز نقص فنی در سامانه توزیع بار

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
هرج و مرج در فرودگاه هیترو لندن
هرج و مرج در فرودگاه هیترو لندن   -  Copyright  يوروفيجن

در پی بروز نقص فنی در سامانه توزیع بار فرودگاه هیترو لندن در روز جمعه ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد)، تعداد زیادی چمدان متعلق به مسافران در سالن ترمینال ۲ این فرودگاه روی هم تلنبار شدند.

وضعیت در این فرودگاه به شکلی درآمده است که مسئولان می‌گویند ممکن است شناسایی و پیدا کردن چمدان‌ها و سایر وسائل شخصی توسط صاحبانشان تا ۴۸ ساعت طول بکشد.

برخی از مسافران در شبکه‌های اجتماعی از انتظار دو ساعته برای بازپس‌گیری چمدان‌هایشان شکایت کرده‌اند، در حالی که برخی دیگر مجبور شدند بدون چمدان خود پرواز کنند.

سخنگوی فرودگاه هیترو با عذرخواهی بابت این اختلال گفت این نقص اکنون برطرف شده و کارکنان فرودگاه در تلاش هستند هر چه سریع‌تر چمدان‌ها را به صاحبانشان بازگردانند.

این تازه‌ترین مورد از بروز مشکل در اداره فرودگاه‌های بریتانیا به شمار می‌رود. فرودگاه‌های این کشور در آغاز فصل شلوغ تابستان و با افزایش شمار مسافران، با مشکلات متعدد دست و پنجه نرم می‌کنند.

پیشتر کمبود شدید کارکنان در فرودگاه هیترو منجر به لغو صدها پرواز شده بود. منتقدان مسئولان فرودگاهی را متهم می‌کنند که نتوانسته‌اند برآوردی واقعی از افزایش تعداد مسافران، پس از دو سال همه‌گیری کرونا، داشته باشند.

فرودگاه بین‌المللی هیترو که بیش از ۷۶ سال پیش تاسیس شد، با جابجایی حدود ۱۸ میلیون مسافر بین‌المللی در سال ۲۰۲۱ در رده هفتمین فرودگاه پررفت‌و‌آمد جهان قرار دارد.