آتش‌سوزی در کارخانه تولیدات شیمیایی شانگهای جان دست کم یک نفر را گرفت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
آتش‌سوزی در مجتمع پتروشیمی شهر شانگهای
آتش‌سوزی در مجتمع پتروشیمی شهر شانگهای   -  Copyright  أ ف ب

رسانه‌های دولتی روز شنبه هجدهم ژوئن از کشته شدن دست کم یک نفر در جریان آتش‌سوزی بزرگ در یک کارخانه تولیدات شیمیایی در شانگهای خبر دادند.

خبرگزاری‌های داخلی در چین ضمن اعلام این خبر تصاویری هوایی را از این حادثه منتشر کردند که بلند شدن دودی غلیظ را بر فراز مجتمع صنعتی حادثه دیده نشان می‌دهد.

آتش سوزی حوالی ساعت ۴ بامداد روز شنبه در کارخانه پتروشیمی سینوپک شانگهای، واقع در منطقه جینشان، در جنوب غربی کلان شهر شانگهای آغاز شد و چند ساعت بعد با مداخله ماموران آتش‌نشانی تحت کنترل قرار گرفت.

منبع اولیه انتشار خبر که یک خبرگزاری داخلی در چین است اعلام کرده که بنا به اطلاعات موجود تاکنون یک نفر بر اثر این حادثه جان خود را از دست داده است.

این آتش سوزی زمانی روی می‌دهد که شانگهای، پایتخت اقتصادی چین، پس از دو ماه قرار گرفتن در محدودیت‌های کامل برای کنترل موجی تازه از همه‌گیری بیماری کووید۱۹ به تازگی از قرنطینه خارج شده بود.

قرنطینه و محدودیت‌های سخت‌گیرانه کرونایی که به طور رسمی اوایل ماه ژوئن برداشته شد پیش‌تر منجر به تعطیلی کارخانه ها و اختلال در زنجیره تامین شده بود.

به گزارش رسانه‌های محلی، شهروندان ساکن در نزدیکی این مجتمع پتروشیمی صدای انفجار‌هایی را شنیدند که به سرعت به آتش‌سوزی بزرگ منجر شد.

ویدئوهایی که توسط کاربران چینی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می شود، ابر غلیظی از دود و خاکستر را بر فراز این مجتمع به تصویر کشیده است.

تصاویر ویدیویی هوایی گرفته شهده از این حادثه، سه آتش سوزی را در ساختمان‌های جداگانه مجتمع بزرگ پتروشیمی شهر شانگهای نشان می‌دهد.

وزارت مدیریت شرایط اضطراری در چین اعلام کرده که کارشناسانی را برای بررسی علت اصلی حادثه به محل اعزام کرده است.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید