Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

اعتراض‌های اقتصادی در ایران؛ اعتصاب برخی از کسبه تهران برای دومین روز ادامه یافت

اعتصاب کسبه سه راه امین حضور در تهران
اعتصاب کسبه سه راه امین حضور در تهران Copyright تصویری از ویدئوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی
Copyright تصویری از ویدئوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنا به گزارش‌های دریافتی از کازرون در استان فارس صاحبان مغازه‌های بازار این شهر روز دوشنبه با تعطیلی محل کسب خود دست به اعتصاب زدند.

آگهی

تصاویری که روز دوشنبه از برخی خیابان‌های تهران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده از تعطیلی برخی کسبه و مغازه‌ها در اعتراض به وضعیت ناپایدار اقتصادی حکایت دارد. 

شماری از کسبه سه راه امین حضور روز یکشنبه با تعطیلی مغازه‌های خود در خیابان تظاهرات کرده بودند. برخی گزارش‌ها حاکی است که ماموران امنیتی روز دوشنبه با حضور در سه راه امین حضور کسبه را وادار به بازگشایی مغازه‌ها و فروشگاه‌ها کرده‌اند. 

سه راه امین حضور از مراکز اصلی فروش لوازم خانگی در تهران است. تصاویری نیز از اعتصاب صاحبان کسب و کار در خیابان لاله‌زار منتشر شده است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از سوی دیگر بنا به گزارش‌های دریافتی از کازرون در استان فارس صاحبان مغازه‌های بازار این شهر روز دوشنبه با تعطیلی محل کسب خود دست به اعتصاب زدند. 

از نرخ بالای تورم، افزایش بی‌سابقه قیمت دلار آمریکا و عدم وجود چشم‌اندازی روشن برای خروج از بحران اقتصادی و سیاسی به عنوان دلایل اصلی اعتراض صاحبان کسب و کار در ایران یاد می‌شود. این در حالی است که برخی رسانه‌های حکومتی در ایران در گزارش خود از این اعتراض‌ها، دلیل آن را طرح پیشنهادی وزارت اقتصاد برای وضع مالیات بر تراکنش‌های بانکی عنوان کرده‌اند. 

در روزهای اخیر افزایش قیمت ارز در ایران به دنبال تصویب قطعنامه‌ای در شورای حکام آژانس بین‌المللی اتمی علیه این کشور و نگرانی از تشدید فشارها بر تهران روی داد. 

موج جدید اعتراض‌ها در ایران در حالی به وقوع می‌پیوندد که آبادان و شماری دیگر از شهرهای کشور چند هفته پیش به دنبال ریزش ساختمان متروپل و همچنین گرانی‌ها به صحنه اعتراضات خیابانی تبدیل شده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شعارهای سیاسی و اعتراض کارگران پیمانی؛ مروری بر مهم ترین اعتصاب های تاریخ صنعت نفت

تصویب قطعنامه علیه ایران در شورای حکام با وجود رای منفی چین و روسیه؛ اسرائیل: این باید گام اول باشد

آیا همان تحریم‌هایی که ابراهیم رئیسی بی اثر می‌پنداشت، جان او را گرفت؟