دو دختر بچه آلمانی که بدون اجازه به پاراگوئه برده شده بودند، به والدینشان تحویل داده شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
مادر یکی از دخترها که پدرش بدون اجازه او این دختر را به همراه دختر زن جدیدش به پاراگوئه برد
مادر یکی از دخترها که پدرش بدون اجازه او این دختر را به همراه دختر زن جدیدش به پاراگوئه برد   -  کپی رایت  خبرگزاری فرانسه

پلیس پاراگوئه اعلام کرد که دو دختر آلمانی که پدر یکی به همراه مادر یکی دیگر بدون توافق با والدین دیگرشان، آن‌ها را به این کشور آورده بودند به آلمان بر می‌گردند.

نیمیو کاردوزو، رئیس پلیس مبارزه با آدم‌ربایی پاراگوئه در یک نشست خبری گفت: «کودکان در حال حاضر با والدین دیگر خود، سالم و سلامت هستند.»

کلارا اگلر ۱۰ ساله و لارا بلنک ۱۱ ساله ظهر پنجشنبه در یک نقطه توریستی در نزدیکی شهر انکارانسیون در ۴۰۰ کیلومتری جنوب شرقی پایتخت پاراگوئه به آن رینیگر، مادر کلارا و فیلیپ بلانک، پدر لارا تحویل داده شدند.

کاردوزو در گفت‌وگویی کوتاه به خبرگزاری فرانسه گفت: «دختران حالشان خوب است. آن‌ها خیلی خوب به نظر می‌رسند.» وی افزود: «هیچ عملیاتی انجام نشد تا از هر موقعیتی که می‌تواند برای دختران آسیب‌زا باشد جلوگیری شود.»

کلارا در ۲۷ نوامبر به همراه پدرش آندریاس راینر اگلر ۴۶ ساله و آنا ماریا اگلر همسر جدیدش به پاراگوئه برده شد. در این سفر لارا بلنک دختر آنا ماریا اگلر و فیلیپ بلنک هم حضور داشت. مادر کلارا و پدر لارا از سفر فرزندانشان اطلاعی نداشتند.

این پرونده در آلمان سر و صدا به پا کرد. آن راینگر و فیلیپ بلانک در ماه مه در پاراگوئه اقدام به شکایت در موضوع آدم ربایی کردند سپس اینترپل حکم بازداشت آندریاس راینر و آنا ماریا اگلر را صادر کرد.

آخر هفته گذشته تماسی بین چهار پدر و مادر برقرار شد. آن راینگر و فیلیپ بلانک قول دادند که در صورت موافقت زوج فراری با بازگرداندن بچه‌ها، شکایت خود را پس بگیرند.

با این حال پرونده همچنان در اختیار دادگستری پاراگوئه است. رئیس پلیس این کشور گفت: «آن‌ها به‌طور قانونی وارد پاراگوئه شدند اما پرونده قضایی در آلمان نیز باز است.»