کودک گم‌شده بریتانیایی؛ دادستانی آلمان ارتباط مظنون با موردی مشابه را بررسی می‌کند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
جستجو برای یافتن کودک گم‌شده بریتانیایی
جستجو برای یافتن کودک گم‌شده بریتانیایی   -   کپی رایت  AP Photo

مقامات قضایی آلمان روز جمعه اعلام کردند که در حال تحقیق در مورد ارتباط احتمالی بین ناپدید شدن پنج سال پیش یک کودک در این کشور با پرونده مادلین مک کن، کودک مفقود شده بریتانیایی هستند. 

دادستانی آلمان در حالی از احتمال ارتباط ناپدید شدن پنج سال پیش یک کودک با پرونده مادلین مک کن سخن می گوید که تنها دو روز پیش یک فرد زندانی در این کشور به عنوان مظنون اصلی در ماجرای مفقود شدن مادلین مک کن معرفی شده بود. 

مادلین مک کن در سال ۲۰۰۷ در سن سه سالگی در پرتغال ناپدید شد. والدین او در ماه مه آن سال به همراه فرزندشان برای تعطیلات به نزدیکی شهر لاگوس در جنوب پرتغال رفته بودند. 

سخنگوی دادستانی اشتندل در شرق آلمان روز جمعه گفت: «بررسی خواهیم کرد تا ببینیم آیا شواهد جدیدی در ارتباط با مرد مظنون به قتل وجود دارد یا خیر.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
تلاش‌ها برای یافتن مادلین مک‌کنAP Photo

به این ترتیب دادستانی آلمان بار دیگر پرونده اینگا، کودکی را که در سال ۲۰۱۵ در این کشور ناپدید شد به جریان انداخت. دادستانی براونشوایگ در شمال آلمان دو روز پیش اعلام کرده بود که در حال تحقیق درباره مردی ۴۳ ساله به نام کریستیان.ب به ظن ربایش و قتل مادلین مک کن است. این مرد آلمانی که در زمان ناپدید شدن مادلین مک کن ۳۰ سال بوده است سابقه محکومیت قضایی به دلیل آزار جنسی کودکان و تجاوز جنسی به یک زن ۷۲ ساله آمریکایی را دارد. 

اینگا که در سال ۲۰۱۵ تنها پنج سال داشت در جریان گشت و گذار به همراه خانواده اش در جنگلی در ایالت زاکسن-آنهالت آلمان ناپدید شد. رسانه های این کشور گزارش داده اند که مظنون اصلی پرونده مادلین مک کن هنگام مفقود شدن اینگا در نزدیکی این جنگل بوده است. پلیس آلمان پیش از این در سال ۲۰۱۶ بر روی حافظه فلش متعلق به کریستیان.ب تصاویر پورنوگرافی کودکان یافته بود. 

او اکنون به جرم قاچاق مواد مخدر در شمال آلمان زندانی است. پلیس آلمان از شاهدان احتمالی خواسته است تا اطلاعات خود در مورد ارتباط این مرد با ناپدید شدن مادلین مک کن را گزارش کنند. کریستیان.ب بین سال های ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۷ در منطقه ای که مادلین مک کن در جنوب پرتغال ناپدید شد زندگی می کرد.