با کنشگر فرانسوی که بالای درخت ۲۰۰ ساله اعتصاب غذا کرده است آشنا شوید

توما بریل بالای درخت ۲۰۰ ساله چادر زده است
توما بریل بالای درخت ۲۰۰ ساله چادر زده است Copyright خبرگزاری فرانسه
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک کنشگر فرانسوی بالای درختی ۲۰۰ ساله در نزدیکی برج ایفل پاریس چادر زده است تا از این درخت در برابر یک طرح توسعه شهری محافظت کند.

آگهی

یک کنشگر فرانسوی بالای درختی ۲۰۰ ساله در نزدیکی برج ایفل پاریس چادر زده است تا از این درخت در برابر یک طرح توسعه شهری محافظت کند.

توما بریل، بنیانگذار گروه ملی نظارت بر درختان (GNSA) در طول سال‌های اخیر به دلیل اقداماتش در محافظت از درختان در پایتخت فرانسه مورد توجه عموم قرار گرفته است.

او هم اکنون بالای یک چنار غول‌پیکر چادر اقامتی خود را برپا داشته است. این درخت یکی از سه درخت قدیمی است که از سوی گوستاو ایفل در زمان ساخت معروف‌ترین اثرش در امان باقی ماند. این سه درخت در حال حاضر همراه با ۴۰ اصله درخت دیگر در یک پروژه توسعه گردشگری تهدید می‌شوند.

بریل در تاریخ ۳۰ مه (۹ خرداد) از درختی کهنسال و باشکوه در میدان «شان دو مارس» پاریس بالا رفت و در تاریخ چهار ژوئن (۱۴ خرداد) دست به اعتصاب غذا زد. او در این بین موفقیت‌هایی نیز داشت. امانوئل گرگوار، معاون شهردار پاریس که مسئول برنامه‌ریزی شهری و معماری است اعلام کرد روی طرح توسعه شهرداری پاریس معروف به پروژه «آن‌ای» تجدیدنظر خواهد شد.

توییت معاون شهردار پاریس

با این حال بریل خواستار لغو کل طرح است و می‌گوید تا زمانی که تضمینی برای محافظت از این درختان کسب نکند بالای درخت قدیمی باقی می‌ماند.

این معترض قصد دارد تا زمانی که شهردار پاریس این طرح را به طور کامل پس نگیرد بالای درخت بماند. او می‌گوید این طرح خطر دیگری برای درختان دارد چراکه می‌تواند به ریشه برخی از آن‌ها از جمله چناری که روی آن چادر زده است آسیب برساند.

از سوی دیگر معاون شهردار پاریس قول داده است تا با مخالفان این طرح، نشستی را برگزار کند. وی گفت: «این طرح به منظور محافظت از تمام درختان این مکان در حال بازنگری است.»

وی افزود: «هیچ ساخت و سازی که بر سیستم ریشه درختان تاثیر بگذارد وجود نخواهد داشت.»

بریل با آنچه که آن را «صنعتی‌سازی جنگل‌ها» می‌خواند مبارزه می‌کند.

او از الیزابت بورن، نخست وزیر جدید خواسته است تا قانون جدیدی را تصویب کند که از قطع درختان سالم با نام «توسعه» محافظت کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«روز همبستگی» با سالمندان؛ چرا فرانسوی‌ها یک روز در سال را بدون دستمزد کار می‌کنند؟

هنرمند فرانسوی خود را داخل مجسمه چوبی حبس کرد

عرضه خودروهای الکتریکی ارزان‌قیمت در فرانسه در ازای پرداخت ۱۰۰ یورو در ماه