رافائل نادال باز هم قهرمان رولان گاروس شد؛ بیست و دومین گرند اسلم برای تنیسور اسپانیایی

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
رافائل نادال
رافائل نادال   -  Copyright  AP photo

رافائل نادال، موفق شد با شکست حریف نروژی بار دیگر در مسابقات تنیس رولان گاروس فرانسه به عنوان قهرمانی دست یابد. 

این تنیسور اسپانیایی روز یکشنبه در دیدار پایانی توانست با نتایج ۶-۳، ۶-۳ و همچنین ۶-۰ کاسپر رود نروژی را شکست دهد و به بیست و دومین گرند اسلم خود دست یابد. او که پرافتخارترین تنیسور تاریخ این رشته ورزشی است هرگز در فینال رولان گاروس نباخته و هر بار در این رقابت‌ها به دیدار پایانی رسیده، در نهایت جام قهرمانی را بالای سر برده است. 

رقیب جوان نادال در این مسابقه یکی از محصولات آکادمی خود این تنیسور اسپانیایی بود که همواره نادال را به عنوان الگوی خود معرفی کرده است. 

با قهرمانی در گرند اسلم رولان گاروس ۲۰۲۲ فاصله نادال با راجر فدرر و نواک جوکوویچ در کسب عنوان قهرمانی در مسابقات گرند اسلم به ۲ افزایش پیدا کرد. 

AP Photo
رافائل نادال در فینال رقابت‌های تنیس رولان گاروسAP Photo

بعد از پایان مسابقه نادال در جمع حاضران در ورزشگاه طی سخنانی ضمن ابراز خرسندی از کسب این عنوان قهرمانی گفت: «نمی‌دانم در آینده چه اتفاقاتی رخ می‌دهد اما من به مبارزه و به راه خود ادامه می‌دهم. برای من فوق‌العاده شگفت‌انگیز بود که با حمایت‌های بی‌نظیر شما اینجا بازی کردم.» 

او که روز جمعه ۳۶ ساله شد پیشتر در مسابقات تنیس آزاد استرالیا توانسته بود مدودوف، تنیسور جوان روس را در حالی که ۲ ست هم از رقیب عقب بود، شکست دهد. نادال چند ماه قبل و پس از بروز دوباره مصدومیت قدیمی‌اش مجبور شد تقریبا بیشتر رقابت‌های فصل ۲۰۲۱ را از دست بدهد و در هیچ یک از تورنمنت‌های ویمبلدون، المپیک و مسابقات آزاد آمریکا شرکت نکرد. 

با این حال او پس از درمان موفق شده بار دیگر به دوران اوج خود باز گردد و طرفداران خود در سراسر جهان را خوشحال کند. این تنیسور اسپانیایی با اشاره به مصدومیت خود گفت: «مصدومیت سختی را پشت سر گذاشتم و اگر حمایت‌های فوق‌العاده دوستان و طرفدارانم نبود، نمی‌توانستم دوباره به رقابت‌ها بازگردم و احتمالا تا حالا از تنیس خداحافظی کرده بودم.» 

نادال در ادامه صحبت‌های خود پس از کسب قهرمانی در رولان گاروس خطاب به تماشاگران و حاضران در ورزشگاه گفت: «من هیچ وقت فکرش را نمی‌کردم که در ۳۶ سالگی اینجا باشم و دوباره رقابت کنم و در یک فینال دیگر در مهم‌ترین زمین زندگی‌ام به پیروزی دست یابم.» 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید