اوپن استرالیا؛ نادال درغیاب جوکوویچ پرافتخارترین تنیس باز تاریخ شد

رافائل نادال
رافائل نادال   -  Copyright  AP Photo
نگارش از مسعود سالاری

نادال در بازی فینال که ۵ ساعت و ۲۴ دقیقه به طول انجامید توانست دانیل مدودف روسی را با نتایج ۲-۶، ۶-۷ (۵/۷)، ۶-۴، ۶-۴ و ۷-۵ شکست داده و در نتیجه به پرافتخارترین بازیکن تاریخ تنیس در جهان بدل شود.

رافائل نادال، تنیس‌باز اسپانیایی و قهرمان ۲۰ دوره از بازی‌های اوپن استرالیا، روز یکشنبه ۳۰ ژانویه (۱۰ بهمن) توانست برای بیست و یکمین بار در گرند اسلم به قهرمانی برسد.

نادال ۳۵ ساله در بازی فینال که ۵ ساعت و ۲۴ دقیقه طول کشید، توانست دانیل مدودف روسی را با نتایج ۲-۶، ۶-۷ (۵/۷)، ۶-۴، ۶-۴ و ۷-۵ شکست داده و در نتیجه به پرافتخارترین بازیکن تاریخ تنیس در جهان بدل شود. مدودف در دور پیشین اوپن آمریکا به قهرمانی رسیده بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

رکورد قبلی شمار دفعات قهرمانی گرند اسلم در اختیار راجر فدرر سوئیسی و نوواک جوکوویچ صرب بود که هر دو بیست بار به قهرمانی رسیده بودند.

رافائل نادال در سال گذشته میلادی به آسیب‌دیدگی، دوران نقاهت پس از بهبودی و نیز ابتلا به کرونا، ۶ ماه از زمین بازی دور بود و نزدیک بود به این تورنمنت نرسد.

از سوی دیگر، این دوره اوپن استرالیا در غیاب تنیس‌باز قهرمان دیگر، یعنی نوواک جوکوویچ برگزار شده بود. جوکوویچ که برای شرکت در این دوره از مسابقات وارد ملبورن استرالیا شده بود، به دلیل نزدن واکسن کرونا، یک روز پیش از آغاز مسابقات از این کشور اخراج شد.

مطالب مرتبط