Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تنیس؛ رافائل نادال از مسابقات ویمبلدون و بازی‌های المپیک توکیو کنار کشید

رافائل نادال
رافائل نادال Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رافائل نادال جمعه گذشته در دیدار نیمه نهایی مسابقات تنیس اوپن فرانسه مغلوب نوواک جوکوویچ، مرد شماره یک فعلی تنیس جهان شد و از راهیابی به فینال این تورنمنت باز ماند.

آگهی

رافائل نادال روز پنجشنبه رسما اعلام کرد که قصد ندارد در مسابقات تنیس ویمبلدون و بازی‌های المپیک توکیو شرکت کند.

تیس باز اسپانیایی خستگی مفرط، شرایط نه چندان مطلوب جسمانی و همچنین نیاز به بازیافت توان بدنی را دلیل اصلی انصراف خود از دو تورنمت یاد شده عنوان کرده است.

مسابقات ویمبلدون از جمله مهم‌ترین و قدیمی‌ترین تورنمنت‌های دنیای تنیس است که راجر فدرر، رقیب همیشگی نادال برای حضور پرقدرت در آن پیش‌تر حتی رقابت‌های تنیس اوپن فرانسه موسوم به «رولان گروس» را نیمه کاره رها کرده بود.

بدین ترتیب رافائل نادال را باید از هم اکنون غایب بزرگ تورنمنت ویمبلدون دانست که قرار است طی روزهای ۲۸ ژوئن تا یازدهم ژوئیه در در حاشیه جنوب غربی شهر لندن برگزار شود.

تنیس باز ۳۵ ساله اسپانیایی همچنین بنا بر آنچه اعلام کرده در بازی‌های المپیک توکیو که یکسال دیر‌تر از موعد مقرر به دلیل همه‌گیری بیماری کووید۱۹ تابستان امسال از ۲۳ ژوئیه تا هشتم اوت در پایتخت ژاپن برگزار می‌شود، غایب خواهد بود.

رافائل نادال پیش‌تر به دلیل ناراحتی از ناحیه زانو از شرکت در بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن نیز انصراف داده بود؛ اما در بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو به عنوان پرچمدار کاروان ورزشی کشورش پیشاپیش دیگر ورزشکاران در مراسم افتتاحیه رژه رفت.

مرد شماره سه فعلی تنیس جهان طی مسابقات فصل‌های گذشته از ناراحتی زانو رنج می‌برد و این مصدومیت پیش‌تر برای مدتی او را از میادین و تورنمنت‌های بین المللی دور کرده بود.

نادال در توضیح علت انصراف از مسابقات ویمبلدون ضمن اشاره به فاصله دو هفته‌ای بین رقابت‌های اوپن فرانسه و این تورنمنت و اینکه بدن وی نیاز به زمان بیشتری برای بازیافت انرژی دارد، تصریح کرد: «هدف این است كه دوران حرفه‌ای خود را طولانی كنم و آنچه را كه باعث خوشحالی و رضایتم می‌شود را ادامه دهم؛ یعنی در بازی د ر بالاترین سطح و رقابت برای رسیدن به اهداف حرفه ای و شخصی.»

رافائل نادال جمعه گذشته در دیدار نیمه نهایی مسابقات تنیس اوپن فرانسه مغلوب نوواک جوکوویچ، مرد شماره یک فعلی تنیس جهان شد و از راهیابی به فینال این تورنمنت باز ماند.

او به همراه راجر فدرر رکورد ۲۰ قهرمانی در رقابت‌های گرند اسلم را در کارنامه دارد و دو بار در بازی‌های المپیک به عنوان قهرمانی مسابقات تنیس در بخش انفرادی (سال ۲۰۰۸) و دو نفره (سال ۲۰۱۶) دست یافته است.

تنیس‌باز محبوب اسپانیایی با اینحال در بیانیه‌ای که برای انصراف از مسابقات ویمبلدون و بازی‌های المپیک توکیو در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد به شکل دقیق توضیح نداد که آیا از یک مصدومیت رنج می‌برد یا خیر و تنها فاصله زمانی اندکی میان دو گرند اسلم فرانسه و لندن را مورد اشاره قرار داد.

رافائل نادال که به دلیل تبحر خاص در بازی روی زمین‌های خاکی از او به عنوان پادشاه خاک رس نام می‌برند پیش از این دو بار در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ موفق به کسب قهرمانی در زمین چمن ویمبلدون شده است.

وی در پیام خود از هوادرانش در انگلیس و ژاپن دلجویی کرد و یادآور شد که بازی‌های المپیک همیشه برای او به عنوان یک ورزشکار در اولویت قرار داشته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویژگی ساعت ۹۰۰ هزار یورویی نادال در مسابقات تنیس آزاد فرانسه چیست؟

رافائل نادال برای چهارمین بار قهرمان رقابت‌های آزاد آمریکا شد

نواک جوکوویچ برای هفتمین بار فاتح مسابقات تنیس ویمبلدون شد