رکورد جدید مرد ۸۳ساله ژاپنی ۶۰ سال پس از اولین عبور خود از اقیانوس آرام

لحظه ورود کنیچی هوری با صورت آفتاب‌سوخته و با موهای سفید بلند
لحظه ورود کنیچی هوری با صورت آفتاب‌سوخته و با موهای سفید بلند Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک ماجراجوی ژاپنی به نام کنیچی هوری در سن ۸۳ سالگی توانست به‌صورت انفرادی و بدون توقف عرض اقیانوس آرام را با یک قایق طی کند.

آگهی

یک ماجراجوی ژاپنی به نام کنیچی هوری در سن ۸۳ سالگی توانست به‌صورت انفرادی و بدون توقف عرض اقیانوس آرام را با یک قایق طی کند.

وی با این ماجراجویی، رکورد مسن‌ترین فرد جهان را که توانسته این کار را انجام دهد به نام خود ثبت کرد. هرچند «کنیچی هوری» معتقد است که هنوز «در عنفوان جوانی» به سر می‌برد.

وی روز گذشته توانست با عبور از «تنگه کیی» در نزدیکی سواحل غربی ژاپن به سفر انفرادی خود در عرض اقیانوس آرام پایان دهد. هوری در اواخر ماه مارس از مبدأ سانفرانسیسکو در آمریکا حرکت کرد و عرض اقیانوس آرام را در ۶۹ روز به‌تنهایی و با یک قایق تفریحی طی کرد.

او امروز ۱۵ خرداد با ورود به بندری در نزدیکی محل زندگی خود در ژاپن مورد تشویق و خوش آمد هواداران و دوستداران خود قرار گرفت.

وی با صورتی آفتاب‌سوخته و با موهای سفید بلند به همراه مقداری داروی استفاده نشده گفت که فقط قطره چشمی و چسب‌زخم را استفاده کرده و این نشان از سلامت جسمانی‌ او دارد چرا که هنوز در عنفوان جوانی است و به راه خودش ادامه خواهد داد.

وی در نشست خبری عصر یکشنبه گفت: «مایه مسرت من است که به‌جای نشستن و رؤیاپردازی توانستم این چالش را به‌سلامت پشت سر بگذارم.»

او در سال ۱۹۶۲، اولین انسانی بود که توانست بدون توقف و به صورت انفرادی عرض اقیانوس آرام را از ژاپن به سانفرانسیسکو طی کند. حال پس از ۶۰ سال او مسیر برگشت آن را از آمریکا به ژاپن به عنوان مسن‌ترین فرد دارای این رکورد طی کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

این بار، آماده‌سازی او در جریان همه‌گیری ویروس کرونا پر از عدم قطعیت‌ درباره رسیدن واکسن، آزمایش و سایر تدارکات بود. او دراین‌خصوص گفت: «برایم مثل راه‌رفتن روی یخ نازک بود.»

هوری سفرهای انفرادی دیگری از جمله قایقرانی به‌دور دنیا در سال ۱۹۷۴ را نیز در کارنامه خود دارد.

علی‌رغم دریانوردی انفرادی وی، فناوری‌هایی مانند ردیاب کشتی و ارتباطات به او این امکان را می‌داد که در طول سفر با خانواده و سایر افراد در تماس باشد.

او در مورد سفر بعدی احتمالی خود گفت: «تصور می‌کنم سرگرم‌کننده‌تر هم خواهد بود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماجراجویی در دُبی؛ تجربهٔ موج‌سواری با قایق

تصاویری از نهنگ‌های گوژپشت در آب‌های گرم اقیانوس آرام

تغییرات آب‌وهوایی؛ چرا گرم‌شدن اقیانوس‌ها ماهی‌ها را به کوچ وا‌می‌دارد؟