Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

یورش پلیس فرانسه به مخفیگاه نئونازی‌ها در آلزاس؛ ۷۲ قبضه کلاشنیکف کشف شد

پلیس فرانسه
پلیس فرانسه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادستان ناحیه، روز جمعه ۳ ژوئن (۱۳ خرداد) در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت اتهام قاچاق اسلحه به دستگیرشدگان تفهیم شده است و آنان با حکم ۱۰ سال زندان روبرو هستند.

آگهی

در پی یورش پلیس فرانسه به محل اقامت نئونازی‌ها در استان آلزاس در شمال شرق این کشور، دو تن دستگیر شده و ۱۸ قبضه سلاح غیرقانونی و ۱۲۰ هزار فشنگ ضبط شد.

ادویژ رو موریزو، دادستان ناحیه، روز جمعه ۳ ژوئن (۱۳ خرداد) در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت اتهام قاچاق اسلحه به دستگیرشدگان تفهیم شده است و آنان با حکم ۱۰ سال زندان روبرو هستند.

بنابر اعلام مقامات فرانسوی دو نفر دیگر نیز در عملیات پلیس بازداشت شدند که اکنون با قید وثیقه آزاد هستند.

دادستان فرانسه گفت این افراد قصد انجام حمله نداشتند، با این حال به دلیل وجود انبار بزرگ تسلیحات بیم این وجود داشت که «اقدامی انجام دهند» و به همین خاطر پلیس اقدام به یورش به محل اقامت آنان کرد.

در میان تسلیحات و مهمات ضبط شده ۷۲ قبضه کلاشنیکف، ۱۶۷ خشاب گلوله و بیش از ۳۵ کیلوگرم باروت وجود داشت. همچنین سه دستگاه برای ساخت مهمات، دو صدا خفه‌کن و بیش از ۲۵ هزار یورو نیز از محل به دست آمده است.

سرهنگ یان وانسون، رئیس پلیس قضایی، گفت محموله کشف شده شامل «دستکم ۱۲۰ هزار فشنگ از انواع کالیبرها بود که بسیاری از آن‌ها برای سلاح‌های جنگی ساخته شده بود».

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وی اضافه کرد که یکی از مظنونان دوره‌های آموزشی تک‌تیراندازی را گذرانده بوده است.

بنابه گفته دادستان، مظنونان این گروه کوچک از نئونازی‌ها «شهروندانی مثل بقیه» بوده‌اند که بین ۴۵ تا ۵۳ سال سن داشتند و شاغل بوده‌اند.

پلیس فرانسه اعلام کرده است وابستگی آنان به تفکرات نئونازی به وسیله نشانه‌های موجود در وسایل آن‌ها تأیید شده است. دویست مامور ژاندارم در عملیات دستگیری این افراد شرکت داشته‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حضور افسران نئونازی در ارتش فرانسه؛ وزارت دفاع: نگران کننده است

نئونازی آلمانی در دادگاه به قتل سیاستمدار این کشور اعتراف کرد

طرح حمله علیه مسلمانان و یهودیان در فرانسه؛ پلیس گروه نئونازی را متلاشی کرد