Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

افزایش شمار فلسطینی‌های کشته شده؛ اسرائيل یک خبرنگار دیگر را به ضرب گلوله از پا در آورد

 یک زن ۳۱ ساله فلسطینی به نام «غفران وراسنه» به ضرب نظامیان اسرائیلی کشته شد
یک زن ۳۱ ساله فلسطینی به نام «غفران وراسنه» به ضرب نظامیان اسرائیلی کشته شد Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دو فلسطینی در ۲۴ ساعت گذشته در جریان حمله نظامیان اسرائیلی در کرانه باختری کشته شدند.

آگهی

دو فلسطینی در ۲۴ ساعت گذشته در جریان حمله نظامیان اسرائیلی در کرانه باختری کشته شدند.

وزارت بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطینی اعلام کرد که نظامیان اسرائیلی یک جوان ۲۹ ساله فلسطینی را روز پنج‌شنبه ۲ ژوئن در اردوگاهی در نزدیکی بیت‌ لحم کشتند. همچنین به گزارش برخی رسانه‌های خبری، یک فلسطینی دیگر بامداد روز چهارشنبه اول ژوئن توسط نظامیان اسرائیلی به قتل رسیده است.

با احتساب این دو کشته، شمار فلسطینی‌های کشته شده در تازه‌ترین روند خشونت‌آمیزی که در هفته‌های گذشته میان فلسطینی‌ها و اسرائيلی‌ها رخ داده است به بیش از ۳۵ نفر رسید.

بنا به گزارش‌ها، نظامیان اسرائیل روز چهارشنبه یک زن ۳۱ ساله فلسطینی به نام «غفران وراسنه» را در کرانه باختری به ضرب گلوله کشتند. نظامیان اسرائیلی گفتند که این زن «چاقو به دست» در حال نزدیک‌شدن به آن‌ها بوده است. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، غفران وراسنه در ماه آوریل و پس از گذراندن سه ماه زندان، آزاد شده بود.

سندیکای روزنامه‌نگاران فلسطینی اعلام کرد که خانم وراسنه بیش از یک دهه خبرنگار بوده است. مرکز رادیویی «دریم» که در شهر الخلیل واقع است هم خبر داد که خانم وراسنه در راه استودیوی آنها برای اجرای برنامه بود که که کشته شد.

همچنین وزارت بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطینی اعلام کرد که دست‌کم یک فلسطینی در شهر جنین در جریان عملیات نظامیان اسرائیلی برای تخریب خانه یکی از فلسطینی‌ها کشته شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

تنش‌ها میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها پس از کشته‌شدن شیرین ابوعاقله، خبرنگار شبکه الجزیره در بیت‌المقدس و راهپیمایی اسرائیلی‌های افراطی ناسیونالیست در یک محله فلسطینی‌نشین در شرق بیت‌المقدس افزایش یافته است.

بنا به گزارش‌ها اگرچه در میان فلسطینی‌های کشته‌شده، شماری از شبه‌نظامیان هم بوده‌اند اما افراد دیگر هنگام پرتاب سنگ به سوی سربازان اسرائیلی مورد اصابت گلوله قرار گرفته‌اند.

برخی از نهادهای حقوق بشری بر این نظرند که نیروهای نظامی و امنیتی اسرائیل گاهی اوقات به جای بازداشت مهاجمان مظنون به خشونت متوسل می‌شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادامه حملات اسرائيل؛ یک معلم و یک شبه‌نظامی فلسطینی کشته شدند

آمریکا از پذیرش مسئولیت ارتش اسرائیل در قتل شیرین ابوعاقله استقبال کرد

حمله موشکی حماس به تل‌آویو؛ ده‌ها نفر در بمباران مرگبار محل اسکان آوارگان فلسطینی در رفح جان باختند