Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ملی‌گرایان افراطی اسرائیل با وجود ممنوعیت، راهپیمایی پرچم را برگزار می‌کنند

ملی‌گرایان افراطی اسرائیل و ادامه درگیری‌ها در بیت‌‌المقدس
ملی‌گرایان افراطی اسرائیل و ادامه درگیری‌ها در بیت‌‌المقدس Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروهی از ملی‌گرایان افراطی اسرائیلی اعلام کردند که مصمم هستند تا اواخر روز چهارشنبه ۲۰ آوریل به «راهپیمایی پرچم‌» در اطراف مناطق فلسطینی‌نشین بیت‌المقدس ادامه دهند.

آگهی

گروهی از ملی‌گرایان افراطی اسرائیلی اعلام کردند که مصمم هستند تا اواخر روز چهارشنبه ۲۰ آوریل به «راهپیمایی پرچم‌» در اطراف مناطق فلسطینی‌نشین بیت‌المقدس ادامه دهند.

راهپیمایی پرچم در میانه هشدارهای پلیس اسرائیل و با وجود ممنوعیت، در مناطق حساس بیت‌المقدس برگزار می‌شود.

هم‌زمان نیروهای پلیس اسرائیل که در اطراف مسجد الاقصی مستقر بودند با شماری از فلسطینی‌هایی که معترض ورود یهودیان به این مکان مقدس بودند، درگیر شدند.

پیش‌تر گروه‌های فلسطینی نسبت به تندروهای اسرائیلی که راهپیمایی پرچم در بیت‌المقدس را برگزار می‌کنند، هشدار داده بودند. با این حال تا این زمان مشخص نیست که آیا راهپیمایی پرچم فقط در مسیر پیشنهادی برگزار می‌شود یا به مناطق دیگر نیز گسترش می‌یابد.

در وضعیت مشابهی در ماه مه گذشته، شبه‌نظامیان فلسطینی در نوار غزه در حالی که ملی‌گرایان افراطی اسرائیلی در حال برگزاری راهپیمایی پرچم بودند به سمت بیت‌ المقدس موشک شلیک کردند. این رویداد به جنگ ‌۱۱ روزه میان نیروهای اسرائیلی و گروه حماس که بر غزه حکومت می‌کند، انجامید.

تنش میان نیروهای اسرائیلی و فلسطینی‌ها در هفته‌ گذشته و به دنبال یک سری حملات مرگبار در داخل اسرائیل و به دنبال آن عملیات نظامی در کرانه باختری افزایش یافته است.

یکی از سازمان‌دهندگان راهپیمایی روز چهارشنبه به شبکه کان گفت که راهپیمایی با پرچم در بیت‌المقدس یک اقدام «تحریک‌آمیز» نیست.

او گفت که این تظاهرات پاسخی است به سنگ‌پرانی فلسطینی‌ها به اتوبوس حامل یهودیان که تصمیم داشتند به سمت دیوار ندبه بروند. البته فلسطینی‌ها گفته بودند که پلیس اسرائیل با دادن اجازه به جمعی از یهودیان برای ورود به صحن مسجد الاقصی موجب تحریک آن‌ها شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، بیش از ۱۵۰ فلسطینی در درگیری با نیروهای اسرائیلی در روزهای جمعه و یک‌شنبه گذشته در داخل و اطراف صحن مسجد الاقصی زخمی شده‌اند.

ملی‌گرایان افراطی اسرائیلی سال گذشته هم با برگزاری راهپیمایی پرچم و طرح شعار «مرگ بر اعراب»، اعلام کرده بودند که «بیت‌ المقدس تا ابد در دست اسرائیل خواهد ماند.»

اعلام برگزاری راهپیمایی پرچم در بیت‌ المقدس در حالی است که دولت ائتلافی اسرائیل در پی تصمیم حزب عربی «فهرست متحد عربی» برای به تعلیق درآوردن عضویت خود در این ائتلاف با خطر فروپاشی مواجه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ارتش اسرائیل غزه را هدف حمله هوایی قرار داد

گالانت فرانسه را به اتخاذ «سیاست‌های خصمانه» در قبال اسرائیل متهم کرد

جزئیات عملیات آزادسازی گروگان‌ها؛ چگونه نیروهای ویژه ارتش اسرائیل به عمق غزه نفوذ کردند؟