دستبرد ۲ میلیون دلاری به کلیسا؛ سارقان مجسمه یک فرشته را گردن زدند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
سرقت از کلیسای سنت آگوستین در نیویورک
سرقت از کلیسای سنت آگوستین در نیویورک   -  Copyright  NYPD via AP

پلیس نیویورک می‌گوید سارق یا سارقانی هفته گذشته از کلیسای سنت آگوستین در این شهر یک اثر هنری از جنس طلا به قیمت دو میلیون دلار را به سرقت بردند. 

به گفته پلیس سارقان همچنین سر مجسمه‌ای از یک فرشته را در نزدیکی محراب کلیسا از بدن جدا کردند. بنا به اعلام پلیس نیویورک این حادثه بین ساعت ۱۸:۳۰ روز پنجشنبه تا چهار صبح روز شنبه به وقت محلی روی داد. کلیسای سنت آگوستین در زمان حادثه برای تعمیرات بر روی عموم بسته شده بود. 

کشیش این کلیسا گفته است که تصاویر ضبط شده دوربین‌های مداربسته کلیسا نیز به سرقت رفته است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اثر هنری سرق شده از کلیسای سنت آگوستین جعبه‌ای است که در آن اشیاء مورد استفاده برای مراسم عشای ربانی نگهداری می‌شد. این جعبه از ۱۸ قیراط طلا ساخته شده و از جواهراتی نیز در تزئین آن استفاده شده است. قیمت این جعبه دو میلیون دلار تخمین زده می‌شود. 

مسئولان کلیسای کاتولیک نیویورک گفته‌اند که این جعبه به دلیل ارزش تاریخی و هنری آن «غیرقابل جایگزین» است. این جعبه در سال ۱۸۹۵ میلادی ساخته شده و سپس در سال‌های ۱۹۵۲ و ۲۰۰ تعمیر شده بود. 

به گفته مقامات کلیسای کاتولیک نیویورک مجسمه فرشته‌ که سرش از بدن جدا شد در نزدیکی این جعبه قرار داشت. 

کلیسای سنت آگوستین به «نوتردام» محله پارک اسلوپ در منطقه بروکلین نیویورک معروف است. کلیسای کاتولیک نیویورک این سرقت را «جنایتی گستاخانه همراه با هتک حرمت و نفرت» خوانده است.