Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بازداشت یک عضو حزب کمونیست روسیه در هنگام ورود احتمالا غیرقانونی به خاک آمریکا

پلیس مرزی آمریکا در کنار دیوار مرزی میان آمریکا و مکزیک
پلیس مرزی آمریکا در کنار دیوار مرزی میان آمریکا و مکزیک Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دلگاچف، دبیر اول منطقه ای حزب کمونیست به کومرسانت گفت که برای یک کمونیست آخرین کاری که باید انجام دهد این است که به ایالات متحده فرار کند، کشوری که حزب کمونیست با سیاست امپریالیستی آن مخالف است.

آگهی

یک سیاستمدار روس که علناً با تهاجم کشورش به اوکراین مخالفت کرده بود در مرز ایالات متحده و مکزیک بازداشت شده است.

ویکتور کامنشچیکوف، یکی از اعضای حزب کمونیست بود که به عنوان معاون دوما (پارلمان) ولادیوستوک در شرق دور روسیه خدمت کرده بود.

ریانووستی نوشته است که «هنوز مشخص نیست که کامنشچیکوف دقیقاً به چه اتهامی دستگیر شده است، اما احتمالاً به خاطر عبور غیرقانونی از مرز بازداشت شده است.»

ریانووستی نوشته است که کامنشچیکوف از اواخر فوریه علناً با تهاجم به اوکراین که در روسیه به عنوان «عملیات ویژه نظامی» شناخته می شود، مخالفت کرد و در جلسات دوما حاضر نشده بود.

یک منبع دوما به روزنامه کومرسانت روسیه گفته است که هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه او اکنون کجاست نداریم.

در روز ۲۷ فوریه ویکتور کامنشچیکوف که ۳۱ سال سن دارد، پس از به رسمیت شناختن استقلال جمهوری‌های خودخوانده دونتسک و لوهانسک توسط حزبش، درخواست ترک حزب کمونیست را ارائه کرد.

به گزارش کومرسانت او گفت: من با موضع رهبری حزب در حمایت از «عملیات نظامی در اوکراین و استفاده از نیروهای روسیه در خاک یک کشور همسایه» موافق نیستم.

در مصاحبه ای در روز ۵ مارس وی ادعا کرد که سیاستمداران، از جمله مقامات حزب او، نمایندگان را فریب داده اند تا به حمله نظامی رای دهند.

او گفت که گنادی زیوگانف، رهبر حزب کمونیست و ولادیمیر ژیرینوفسکی رهبر حزب لیبرال دمکراتیک روسیه  که پس از یک بیماری طولانی در ۶ آوریل درگذشت، از برنامه های جنگی ولادیمیر پوتین مطلع بودند.

روس‌هایی که با جنگ در اوکراین مخالف هستند، در خطر دستگیری و زندان هستند. پارلمان روسیه در ماه آوریل قانونی را تصویب کرد که به موجب آن شهروندانی که «اطلاعات جعلی» درباره ارتش را منتشر می‌کنند می‌توانند تا ۱۵ سال زندانی شوند.

هرگونه عدم ابراز مخالفت مردم با جنگ به این معنی است که آنها طرفدار این جنگ هستند و آنها و روسیه باید برای ۱۰ سال و شاید ۲۰ سال هزینه برای جنگی که امروزه راه افتاده بپردازند.
کامنشچیکوف

با این حال، کامنشچیکوف در مصاحبه مارس خود گفت بود که بیشتر روس ها نمی دانند که با سکوت، ضررهای بلندمدت خود را افزایش می دهند.

او گفت که هرگونه عدم ابراز مخالفت مردم با جنگ به این معنی است که آنها طرفدار این جنگ هستند و آنها و روسیه باید برای ۱۰ سال و شاید ۲۰ سال هزینه جنگی که امروزه راه افتاده را بپردازند.

او گفت: «من را قهرمان خطاب نکنید، زیرا من با سرکشی حزب را ترک کردم. اما مردم در اوکراین شب ها از انفجار بمب ها بیدار می شوند.»

آناتولی دولگاچف، دبیر اول شاخه منطقه ای پریمورسکی حزب کمونیست گفت که این حزب از کامنشچیکوف خواسته است که از سمت معاونت استعفا دهد. با این حال، او هنوز به عنوان عضو فعال این نهاد قانونگذار محلی در فهرست قرار دارد.

دلگاچف به کومرسانت گفت که برای یک کمونیست آخرین کاری که باید انجام دهد این است که به ایالات متحده فرار کند، کشوری که حزب کمونیست با سیاست امپریالیستی آن مخالف است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رویکرد تازه حزب کمونیست؛ احیای دوباره سرمایه‌داری دولتی در چین با چه مدلی انجام می‌شود؟

ادای احترام کمونیست‌های روسیه به استالین در سالگرد مرگ او

پکن احتمال ممنوعیت ورود اعضای حزب کمونیست چین به ایالات متحده را محکوم کرد