Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

خلبان یونانی پس از هفته‌ها پنهانکاری به قتل دلخراش همسرش اعتراف کرد

محاکمه خلبان یونانی به اتهام قتل همسرش در دادگاهی در آتن
محاکمه خلبان یونانی به اتهام قتل همسرش در دادگاهی در آتن Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک خلبان هلیکوپتر یونانی به اتهام قتل همسر بریتانیایی یونانی‌تبارش و ادعای دروغین در مورد عامل ارتکاب آن، به حبس ابد محکوم شد.

آگهی

یک خلبان هلیکوپتر یونانی به اتهام قتل همسر بریتانیایی یونانی‌تبارش و ادعای دروغین در مورد عامل ارتکاب آن، به حبس ابد محکوم شد.

دادگاه آتن «بابیس آناگنوستوپولوس» را در پرونده کشته شدن «کارولین کراچ» در ماه مه سال ۲۰۲۱ مجرم تشخیص داد. پلیس می‌گوید این خلبان یونانی سرانجام پس از هفته‌ها تکرار داستانی جعلی درباره نحوه رخداد این قتل، به جرم خود اعتراف کرده است.

به گفته مقامات قضایی یونان، این فرد در حالی که دختر ۱۱ ماهه‌اش در خانه خوابیده بود همسرش را خفه کرده است. این مرد ۳۴ ساله همچنین به اتهام کشتن سگ خانه به ۱۰ سال زندان دیگر محکوم شده است.

پرونده قتل این زن بریتانیایی یونانی‌تبار در رسانه‌های یونان سر و صدای زیادی به پا کرده بود و نحوه مرگ او برانگیخته شدن خشم گسترده افکار عمومی را در پی داشت.

این فرد برای مدت شش هفته ادعا می‌کرد که همسر ۲۰ ساله‌اش توسط «سارقان بی‌رحم» کشته شده است. او به پلیس گفته بود «دزدان مسلح» شب‌هنگام وارد خانه شده و در حالی که نوزادشان خواب بوده دهان او و همسرش را در اتاق خوابشان بستند و همسرش را به قتل رساندند.

با این حال مدتی بعد پلیس اعلام کرد که شواهد با ادعاهای او همخوانی ندارد و در همان زمان که بابیس آناگنوستوپولوس مدعی است به تیرک بسته شده بود، در حال کار با موبایلش بوده است. پس از رو شدن این شواهد و همچنین فیلم‌های دوربین مدار بسته در محل، این فرد داستان خود را تغییر داد و گفت مرگ همسرش در پی درگیری میان آن دو بر سر مراقبت از نوزاد رخ داده است.

نحوه دلخراش و مشکوک این قتل به گونه‌ای افکار عمومی یونان را جریحه‌دار کرده بود که مقامات این کشور برای دستیابی به اطلاعات بیشتر در مورد جنایت ادعایی، ۳۰۰ هزار یورو جایزه تعیین کرده بودند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دادستان‌ها گفته‌اند او در لحظه ارتکاب قتل به لحاظ روانی در شرایط عادی قرار داشته و به عمد خانم کراچ را در حالی که در خواب بوده خفه کرده است. رسانه‌های یونانی پیشتر گزارش کرده بودند که روابط این زوج در این اواخر رو به تیرگی گذاشته بود و کارولین کراچ قصد متارکه داشته است.

آقای آناگنوستوپولوس حدود یک ماه پس از مرگ همسرش در حالی که در مراسم یادبود او در جزیره آلونیسوس در دریای اژه شرکت کرده بود دستگیر شد.

وکیل خانواده مقتول با «تاریخی» خواندن محاکمه گفته است این زن اکنون به «نمادی در مبارزه ضد خشونت علیه زنان» تبدیل شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

همسر برزیلی سفیر سابق یونان به جرم قتل با همکاری معشوقش به ۳۱ سال زندان محکوم شد

قاضی یونانی حکم استرداد سه خلبان ترکیه را صادر کرد

چند عضو ثروتمندترین خانواده بریتانیایی به اتهام برده‌داری در سوئیس به چندین سال حبس محکوم شدند