همسر برزیلی سفیر سابق یونان به جرم قتل با همکاری معشوقش به ۳۱ سال زندان محکوم شد

بقایای به جا مانده از خودروی حامل جسد سفیر سابق یونان در برزیل
بقایای به جا مانده از خودروی حامل جسد سفیر سابق یونان در برزیل   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

در پایان محاکمه‌ای سه‌ روزه که آخرین مرحله بررسی پرونده قتل کیریاکوس آمیریدیس در سال ۲۰۱۶ بود، قاضی پرونده ضمن «حیوانی» خواندن این قتل، همسر سفیر سابق را عامل برنامه‌ریزی آن معرفی کرد.

زن برزیلی به دلیل برنامه‌ریزی برای قتل همسرش، سفیر سابق یونان در برزیل، به ۳۱ سال زندان محکوم شد.

در پایان محاکمه‌ای سه‌ روزه که آخرین مرحله بررسی پرونده قتل کیریاکوس آمیریدیس در سال ۲۰۱۶ بود، قاضی پرونده ضمن «حیوانی» خواندن این قتل، همسر سفیر سابق را عامل برنامه‌ریزی آن معرفی کرد. مطابق اسناد این پرونده، خانم فرانسواز دو سوزا اولیویرا با یک افسر پلیس رابطه عاشقانه داشته و در خلال این رابطه از او خواسته تا همسرش را به قتل برساند.

آقای گومز هم پیشتر به کشتن سفیرسابق یونان به دستور معشوقه‌اش اعتراف کرده بود و برای تحمل محکومیت ۲۲ ساله در زندان به سر می‌برد.

مرد دیگری به نام ادواردو موریرا تدسکی دی ملو که از اقوام گومز است از اتهام مشارکت در قتل تبرئه شد اما پیشتر به دلیل کمک به مخفی کردن جنازه آقای امیریدیس متحمل یک سال زندان شده بود.

آقای امیریدیس که به هنگام قتل ۵۹ سال داشت از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۱ به عنوان کنسول در ریودوژانیرو خدمت کرد و در سال کشته شدن به عنوان سفیر به برزیل بازگشته بود.

او در سال ۲۰۰۴ با فرانسواز دو سوزا اولیویرا ازدواج کرد و این زوج سپس صاحب یک فرزند دختر شدند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

آقای امیریدیس پیش از مرگ از پایتخت برزیل به شهر نوا ایگوکو سفر کرده بود تا تعطیلات کریسمس را در کنار همسر و والدینش بگذراند. اما همسرش ابتدا از مفقود شدن او خبر داد ولی سپس جسد او در صندوق عقب خودرویی سوخته شده پیدا شد.

محققان لکه‌های خون مشابهی را بر روی مبلمان آپارتمان محل اقامت این زوج پیدا کردند و مشخص شد که که آقای امیریدیس پیش hhc انتقال جسدش در آنجا کشته شده بوده است.

مطالب مرتبط