Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

قتل یک جوان همجنسگرا در اسپانیا؛ دو مظنون دیگر بازداشت شدند

تظاهرات علیه همجنسگراستیزی در مادرید پس از قتل جوان ۲۴ ساله
تظاهرات علیه همجنسگراستیزی در مادرید پس از قتل جوان ۲۴ ساله Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس اسپانیا دو مظنون جدید که هر دو نوجوان هستند را در ارتباط با قتل یک مرد جوان همجنسگرا بازداشت کرد.

آگهی

پلیس اسپانیا دو مظنون جدید را که هر دو نوجوان هستند، در ارتباط با قتل یک مرد جوان همجنسگرا بازداشت کرد. به این ترتیب تعداد کل دستگیر شدگان در ارتباط با این قتل به شش نفر رسید.

ساموئل لوئیز مونز، کمک پرستار ۲۴ ساله برزیلی، پس از ضرب و شتم در بیرون از یک کلوپ شبانه در شهر لاکرونیا در شمال غربی اسپانیا بیهوش شد. کمک‌های پزشکی برای نجات جان او مؤثر واقع نشد و این جوان همجنسگرا صبح روز شنبه بر اثر جراحات وارده درگذشت.

انتشار خبر جان باختن این جوان همجنسگرا، اعتراض فعالان سیاسی و مدنی را به افزایش خشونت ها علیه دگرباشان جنسی به دنبال داشت.

با این حال کارآگاهان گفته‌اند که انگیزه‌های همجنسگراستیزی را بر دیگر انگیزه‌ها برای این اقدام ارجح نمی‌دانند و به دیگر فرضیه ها نیز توجه می‌کنند.

پلیس اسپانیا روز پنجشنبه به خبرگزاری فرانسه گفته بود هیچ یک از این بازداشت شدگان مقتول را نمی شناختند. در روزهای سه شنبه و پنجشنبه سه پسر و یک دختر جوان در ارتباط با قتل این جوان همجنسگرا بازداشت شده بودند.

به گفته رسانه‌های محلی، اولین نتایج کالبد شکافی از این جوان مقتول نشان می‌دهد که علت مرگ او ضربه به سر بوده است. ماکسود لوئیز، پدر ساموئل به شبکه اسپانیایی آنتنا ۳ گفت که پسرش هنگام حادثه همراه با سه نفر از دوستانش که دختر بودند، بود.

نزدیکان این جوان همجنسگرا با اشاره به فحش های مهاجمان، ادعا می‌کنند که مهاجمان با انگیزه‌های همجنسگراستیزی او را مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

جان باختن این مرد جوان همجنسگرا که پس از جشن های دگرباشان جنسی در اسپانیا بود، خشم مدافعان دگرباشان جنسی را به اوج رسانده است.

چندین گروه «دگرباشان جنسی» (LGBTQ) برای آخر هفته در چندین شهر اسپانیا از جمله بارسلونا و مادرید فراخوان تظاهرات داده‌اند.

پیشتر بیش از سه هزار نفر روز دوشنبه در مادرید در اعتراض به افزایش خشونت ها علیه دگرباشان جنسی تظاهرات کرده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قتل دونده رکورددار مسابقات المپیک در کنیا؛ پلیس همسر اگنس تیروپ را تحت پیگرد قرار داد

همسر برزیلی سفیر سابق یونان به جرم قتل با همکاری معشوقش به ۳۱ سال زندان محکوم شد

بیم از گرمای کشنده در اسپانیایی که ۴۴ درجه سانتیگراد را تجربه کرد؛ گرما صدها قربانی گرفته است