قتل یک جوان همجنسگرا در اسپانیا؛ دو مظنون دیگر بازداشت شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تظاهرات علیه همجنسگراستیزی در مادرید پس از قتل جوان ۲۴ ساله
تظاهرات علیه همجنسگراستیزی در مادرید پس از قتل جوان ۲۴ ساله   -  Copyright  AP Photo

پلیس اسپانیا دو مظنون جدید را که هر دو نوجوان هستند، در ارتباط با قتل یک مرد جوان همجنسگرا بازداشت کرد. به این ترتیب تعداد کل دستگیر شدگان در ارتباط با این قتل به شش نفر رسید.

ساموئل لوئیز مونز، کمک پرستار ۲۴ ساله برزیلی، پس از ضرب و شتم در بیرون از یک کلوپ شبانه در شهر لاکرونیا در شمال غربی اسپانیا بیهوش شد. کمک‌های پزشکی برای نجات جان او مؤثر واقع نشد و این جوان همجنسگرا صبح روز شنبه بر اثر جراحات وارده درگذشت.

انتشار خبر جان باختن این جوان همجنسگرا، اعتراض فعالان سیاسی و مدنی را به افزایش خشونت ها علیه دگرباشان جنسی به دنبال داشت.

با این حال کارآگاهان گفته‌اند که انگیزه‌های همجنسگراستیزی را بر دیگر انگیزه‌ها برای این اقدام ارجح نمی‌دانند و به دیگر فرضیه ها نیز توجه می‌کنند.

پلیس اسپانیا روز پنجشنبه به خبرگزاری فرانسه گفته بود هیچ یک از این بازداشت شدگان مقتول را نمی شناختند. در روزهای سه شنبه و پنجشنبه سه پسر و یک دختر جوان در ارتباط با قتل این جوان همجنسگرا بازداشت شده بودند.

به گفته رسانه‌های محلی، اولین نتایج کالبد شکافی از این جوان مقتول نشان می‌دهد که علت مرگ او ضربه به سر بوده است. ماکسود لوئیز، پدر ساموئل به شبکه اسپانیایی آنتنا ۳ گفت که پسرش هنگام حادثه همراه با سه نفر از دوستانش که دختر بودند، بود.

نزدیکان این جوان همجنسگرا با اشاره به فحش های مهاجمان، ادعا می‌کنند که مهاجمان با انگیزه‌های همجنسگراستیزی او را مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

جان باختن این مرد جوان همجنسگرا که پس از جشن های دگرباشان جنسی در اسپانیا بود، خشم مدافعان دگرباشان جنسی را به اوج رسانده است.

چندین گروه «دگرباشان جنسی» (LGBTQ) برای آخر هفته در چندین شهر اسپانیا از جمله بارسلونا و مادرید فراخوان تظاهرات داده‌اند.

پیشتر بیش از سه هزار نفر روز دوشنبه در مادرید در اعتراض به افزایش خشونت ها علیه دگرباشان جنسی تظاهرات کرده بودند.