Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کشف بقایای انسانی در دریاچه لاس‌وگاس افسانه‌‌های مربوط به مافیا را زنده کرد

بشکه فلزی زنگ‌زده در کنار دریاچه خشک‌شده مید
بشکه فلزی زنگ‌زده در کنار دریاچه خشک‌شده مید Copyright AP
Copyright AP
نگارش از مریم عباسی‌زاده با استفاده از  AP
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هویت جسد هنوز شناسایی نشده ولی پلیس لاس وگاس تایید کرده که به واسطه کفش‌‌هایی که همراه جسد کشف شده این فرد احتمالا در فاصله زمانی اواسط دهه ۷۰ کشته شده است. در این زمینه پرونده ای در مورد احتمال قتل باز شده است.

آگهی

با پیدا شدن دومین مورد بقایای انسانی در دریاچه مید، افسانه‌هایی که از این دریاچه به‌عنوان محل دفن مجرمان و مافیای آمریکایی در لاس وگاس یاد می‌شد، دوباره مورد توجه قرار گرفته است.

بقایای نخستین فردی روز یکشنبه اول مه از سوی دو خواهرکه در حال قایقرانی بودند در یک بشکه فلزی زنگ زده که در گل و لای بستر دریاچه گیر افتاده بود، پیدا شد.

هفته پیش نیز بقایای جسد مردی که پلیس می‌گوید احتمالا اواسط دهه ۱۹۷۰ هدف گلوله قرار گرفته بود، در فاصله نیم ساعتی همین مکان کشف شد. هویت جسد هنوز شناسایی نشده ولی پلیس لاس وگاس تایید کرده که به واسطه کفش‌هایی که همراه جسد بوده این فرد احتمالا در فاصله زمانی اواسط دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ میلادی کشته شده است. پرونده‌ای در مورد احتمال قتل در مورد این مرگ باز شده است.

شهردار سابق لاس وگاس می گوید: «درباره چیزی که در دریاچه مید پیدا کردیم هیچ چیز نمی‌توان گفت. ظاهرا که محل بدی برای انداختن  یک جسد نیست».

دریاچه مصنوعی مید در حومه شهر لاس وگاس حد فاصل ایالت‌های نوادا و آریزونا بر بستر رودخانه کلرودا و در کنار سد هوور ساخته شده است. طول این دریاچه ۱۸۰ کیلومتر و مساحت آن بالغ بر ۶۴۰ کیلومتر مربع است و زمانیکه پر باشد بزرگترین ذخیره آبی ایالات متحده محسوب می‌شود.

در سال های اخیر و به‌واسطه خشکسالی و تغییرات آب و هوایی سطح آب در این دریاچه نسبت به اوایل دهه ۱۹۸۰ میلادی چیزی حدود ۵۲ متر پایین آمده و بسیاری از زمین‌هایی که زیر آب بودند امروز خشک شده اند. ۳۰ درصد از مساحت دریاچه کم شده و بیم آن می‌رود تا پایین رفتن بیشتر آب، اشیایی را به خشکی بیاورد که طی این سال‌ها در کف دریاچه جا خوش کرده بودند.

از این میان احتمال آشکار شدن سرنوشت افرادی که سال‌هاست اطلاعی از آن ها در دست نیست نیز وجود دارد؛ قربانیان جنایت‌هایی که شاید بقایای آن‌ها جایی در اعماق این دریاچه فراموش شده باشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اجداد انسان اولیه یک میلیون سال بیش‌تر از آنچه تصور می‌شد، قدمت دارند

لاشه ناوشکن آمریکا در جنگ جهانی دوم در عمق ۷ هزار متری آب‌های فیلیپین کشف شد

گذراندن ۴۳ سال حبس اشتباهی؛ زن آمریکایی آزاد شد