عبدالله عبدالله خروج از افغانستان را تایید کرد: مسافرت شخصی برای چند روز است

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
عبدالله عبدالله
عبدالله عبدالله   -  Copyright  AP

عبدالله عبدالله، رئیس پیشین شورای مصالحه ملی افغانستان در توییتی اعلام کرد که از این کشور خارج شده است. وی با این حال گفت این «مسافرت شخصی برای چند روز» است.

وی در توئیتی ضمن تبریک عید فطر نوشت: «در روزها پر میمنت عید امسال به‌دلیل مسافرت شخصی برای چند روز بیرون از کشور می‌باشیم.»

عبدالله عبدالله پس از به قدرت رسیدن طالبان در نیمه اوت سال گذشته، در کابل باقی ماند اما گزارش‌هایی درباره حصر خانگی او منتشر شده بود.

او در توئیت امروز خود اشاره‌ای به مکان سفر خود نکرده است با این حال رسانه‌های افغانستان می‌گویند با توجه به اینکه خانواده آقای عبدالله ساکن هند هستند احتمالا او به این کشور رفته است.

توییت عبدالله عبدالله

حامد کرزی، رئیس جمهور اسبق افغانستان از دیگر چهره‌هایی است که با وجود روی کار آمدن طالبان در افغانستان باقی ماند با این حال در روزی که نیروهای طالبان کابل را تصرف کردند اشرف غنی، رئیس جمهوری وقت از کشور فرار کرد و راهی امارات شد.

عبدالله عبدالله تا پیش از سقوط دولت افغانستان رئیس شورای عالی مصالحه بود و گفت‌وگوها با طالبان را در دوحه پیش ‌می‌برد. برخی از رسانه‌های افغانستان به نقل از منابع نزدیک به عبدالله عبدالله گفته‌اند که سفر وی در توافق با امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه طالبان انجام شده است.